0 Faizli kredi veren bankalar 2018-2019 Listesi

0 Faizli kredi veren bankalar 2018-2019 Listesi
30 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 3.244 kez okundu.


Bankaların ayakta durabilmesi için mutlaka sermayesini pazarlarken faiz yada işlem ücretleri altında belli kesintiler alması gerekmektedir. Ancak bazı bankalar belli meblağlarda ihtiyaç kredileri için 0 faiz uygulayıp sadece cüzi bir işlem ücreti kesintisi yapmaktadır. Kuşkusuz bunun en büyük nedeni yapmış oldukları bu O faizli krediler ile kendilerine yeni müşteri potansiyeli kazandırmaktır. 1000 TL’den başlayıp 5.000 hatta 10.000 liraya kadar sıfır faizli olarak kredi imkanı sağlayan tüm bu bankaların 2018-2019 detaylı listesini yapmış olduğumuz ufak bir araştırma neticesinde sizler için yer verdik.

0 Faizli olarak kredi veren bankalar hangileridir ?

Bankalar müşterilerine 0 faizli olarak kredi vermeye aslına bakılırsa çok fazla yanaşmazlar. Bunun en büyük sebebi kuşkusuz paradan fazla para kazanamama nedenidir. Ancak bazı bankalar belli dönemlerde düzenledikleri kampanyalar ile 1.000 liradan başlayarak 10.000 liraya kadar faizsiz kredi imkanları sağladığı görülmektedir. Tüketici bireysel müşteriler haricinde bir de devletin faiz desteği sayesinde faizsiz kredi alan kesim vardır. Bu kesim esnaf ile çiftçilerden oluşmaktadır. 3 ayrı kesim için bankaların 0 faizli olarak vermiş olduğu kredi olanaklarını 2018-2019 kampanyaları ile birlikte yer verdik.

Bireysel tüketicilere 0 faizli imkanlar sunan bankalar

Günümüzde faizsiz kredi denildiği zaman yeni bir kavram ortaya çıkmıştır. Bunda ” KAR PAYI ” denilen sistemdir. Daha çok faiz sisteminin haram olmasından ötürü muhafazakar kesimin tercih ettiği bu sistem üzerinden 10.000 liraya kadar çok rahat bir şekilde kredi kullana bilirsiniz. 2018-2019 yılları için aylık kar payları %1,99 ile %2,10 arasında nakit para sağlayan bu bankalarımızın isimleri,

  1. Kuveyt Türk
  2. Albaraka Türk
  3. Türkiye Finans Katılım Bankası
  4. Ziraat Katılım Bankası ( tüm finansmanlarının hesaplama tablosu )

48 ay vadeli olarak bu ismini saymış olduğumuz bankalardan ” KAR PAYI ” adı altında belirlenen oranlarda kesinti ile 10.000 TL kadar ihtiyaç kredinizi şayet kredi notunuz müsaitse anında kullana bilirsiniz. Bunun haricinde tamamen kar paysız o faizli kredi verene bankalarımız ise;

  1. Denizbank ilk sırada gelmektedir. Banka senelerdir 1.000 liraya ihtiyaç kredilerine uygulamış olduğu 0 faiz olanaklarıdır. Sadece vereceğiniz 2 otomatik ödeme talimatı ile Denizbank’dan 1.000 liraya aylık 83 lira geri ödemeli olarak ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz.
  2. Garanti bankası; Belli dönem aralıklarında 3.000 liraya kadar 0 faizli kredi imkanı sunmaktadır. Bu kampanyada peşin komisyon kesintisi uygulanmaktadır.

Esnafa faizsiz verilen kredi fırsatları nedir ?

Esnafa faizsiz olarak kredi veren Türkiye’de tek bir banka vardır o da Halk bankasıdır. Banka devletin sağladığı faiz desteği sayesinde 0 faizli kredi imkanlarını belli kollarda esnaflık yapan yada yapacaklara vermektedir. Ayrıca en 6 aylık esnaflık deneyimi olan ve ticari geçmişi ile bankalar ile sıkıntı yaşamamışlara da senelik %4 başlayan faiz imkanları ile kredi verilmektedir. Aylık %0,33 gibi sembolik rakamlar ile Halkbank esnaf kredisi imkanları kaçırılmayacak bir fırsat olarak gözükmektedir. 0 Faizli olarak sağlanan esnaflara özel kredi için belirlenen iş kolları ise daha çok kaybolmaya yüz tutmuş iş kollarıKaybolmaya yüz tutmuş iş kolları için sağlanan 0 faizli krediler

Kaybolmaya yüz tutmuş iş kolları için sağlanan 0 faizli krediler

ile kendi iş kolu üzerinden en az 3 senelik deneyime sahip ve ustalık belgesi sahiplerine verilmektedir.

Ustalık belgesi sahiplerine verilen o faizli kredi imkanları

Ustalık belgesi sahiplerine verilen o faizli kredi imkanları

Ev hanımlarına 1.000 lira faizsiz kredi verilmektedir!

Bir kaç arkadaşınız ile evinizde para kazanmak istiyor ve sermaye sorunu çekiyorsanız 1.000 liranız tamamen 0 faizli olarak TGMP kapsamında 46 hafta geri ödemeli olarak verilmektedir. Tek yapmanız 5 kadın arkadaşınız ile bir araya gelerek +90-312-436-90-90 numarayı arayıp ilk başvurunuzu yapmanız gerekecektir. Daha sonra sizlere 3 günlük TİSVA tarafından bir eğitime tabi tutacaklar, eğitimler sonrasında ise yapmış olduğunuz başvuru için 1.000 lira faizsiz kredi tören ile verilir.

Kadınlara 0 faizli 1.000 lira kredinin yol haritası

Kadınlara 0 faizli 1.000 lira kredinin yol haritası

Bunun haricinde biraz kendi sermayeniz de varsa şayet KOSGEB tarafından verilen hibe ve faizsiz kredileri de incelemenizi tavsiye ederim.Bir önceki yazımız olan 2 Yıl geri ödemesiz eğitim kredisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0 Faizli kredi veren bankalar 2018-2019 Listesi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. tyutyu dedi ki:

    faizsiz kredi diyorsun sonra faiz boku yiyorsun

Sayfa başına git
Don`t copy text!