2 Yıl geri ödemesiz eğitim kredisi

2 Yıl geri ödemesiz eğitim kredisi
25 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 447 kez okundu.


Eğitim bir vatandaşın en büyük yaşamsal haklarından birisidir. Günümüz şartları gereğince ekonomik eşitsizlikler de söz konusu olduğunda; maddi gücü yetmeyen öğrenciler finansal desteğe ihtiyaç duyarlar. Alım gücü düşük aileler için çocuk okutmakta maalesef oldukça zordur. Bu sebeple eğitim kredisi yoksul kesim için her daim ihtiyaç duyulan bir kredi çeşididir. Önce al sonra öde sistemiyle birçok öğrencimiz bu fırsattan faydalansa da asıl talep 2 yıl  geri ödemesiz olan eğitim kredisinden yanadır. Tüm bunlar göz önüne alındığında kredi arayışında olan bireylere bugün burada her detayıyla bilgilendirme yapacağız. Sizler de öğrenim  görmek istiyor ancak gücüm yetmiyor diyorsanız, aranılan koşullar ve istenilen evraklarla ilgili tüm detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Eğitim kredisi nasıl alınır

Eğitim kredisi nasıl alınır

Eğitim kredisi nasıl alınır?

Ülkemizde iş hayatına atılmak için zengin bir aileye  sahip değilseniz, okumaya mecbursunuz. Şartlar gereği genellikle kırsal kesimden göç eden yoksun kesim çocuklarını okutmakta zorlanır. Hal böyle olunca devletimiz başarılı olan öğrencilere geri ödemesiz burs hakkı vermektedir. Diğer ihtiyacı olan orta derece başarılı öğrencilerimiz de geri ödemeli kredi almak zorunda kalırlar. Bu noktada devreye giren özel bankaların bir çoğu  kredi olanağı sağlarlar. İşte bu bankalara hangi koşullarda başvuru yapılır? Aranılan belgeler neler bir bakalım. Eğitim gördüğünüz okulun öğrenci işlerinden edineceğiniz (öğrenim durumunuzu gösteren) belge ile bankalara müracaat edebilirsiniz. Tabi ki bu başvuruyu yaparken yanınızda kimlik belgenizi yanınızda bulundurmalısınız. Eğer aşağıda belirteceğimiz  koşullar sizde mevcut ise en geç 15 gün  içerisinde öğrenim krediniz onaylanacaktır.

Eğitim kredisi almak için gerekli koşullar nelerdir?

 •  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Eğer yabancı uyruklu biri iseniz ülke sınırları içinde üzerinize ait tapulu bir gayrimenkul beyan etmeniz gereklidir.
 • Belirtilen yaş sınırında olmalısınız.( 18 yaş üstü- 65 yaş altı)
 • Daha önce herhangi bir bankadan kredi işleminiz varsa , gecikme icra gibi sorunlarla karşılaşmamış olmak.
 • Varsa gelir durumunu beyan etmen.( Nafaka, kira sözleşmesi)
 • Öğrenci harç işlemlerinde yatırılan ücretlerin makbuzu ya da fotokopisini bulundurmak aranılan şartlar arasındadır.

Başvuru esnasında gerekli görülen belgeler nelerdir?

 • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgenizin aslı, fotokopisi
 • Eğitim kredisi başvuru formu
 • Gelir belgesi şayet yoksa aile fertlerinden (anne- baba) maaş bordrosu da işinizi görecektir.
 • Oturduğunuz yere ait ikametgah belgesi veya  son 3 aya ait herhangi bir elektrik, su faturası,
 • Öğrenci kayıt belgesi
 •  Harç makbuzu başvuru sırasında sizden istenilecek belgelerdendir. Müracaat için gitmiş olduğunuz şubeye bu evraklarla başvurmanız halinde işlemleriniz hızlanacaktır.Hangi bankalar eğitim kredisi veriyor

Hangi bankalar eğitim kredisi veriyor?

Bankalar müşteri kazanmak amacıyla birçok kampanya oluşturarak vatandaşa ulaşmaktadır. Bu fırsatlardan birisi de önemli ihtiyaçlardan olan eğitim kredisidir. Devletin sağladığı  öğrenim kredileri ve bursları hükumet destekli Ziraat bankası, Halk bankası ve Vakıfbank tarafından verilmektedir. Bunun dışında Türkiye İş Bankası, QNB Finansbank, Yapı kredi, Deniz Bank, Fiba Bank, İNG Bank başta olmak üzere özel sermayeli hemen her bankamız bu hizmeti vermektedir.

Türkiye İş Bankası eğitim kredisi veriyor

Birçok alanda sıkıntınızı gideren iş bankası eğitim giderleriniz için de kredi vermektedir. Sadece öğrenci kayıt belgesi ile kredi tutarı için başvuruda bulunabilirsiniz. Geri ödemesini ister 24 ay isterse 48 ay içerisinde taksitler halinde gerçekleştirebilirsiniz. Şartlar size uyuyor ise en yakın şubeye başvuru yapabilirsiniz.

Şeker Bank finans hizmeti ile 2 yıl geri ödemesiz eğitim kredi imkanı sağlıyor

Şeker Bank finans hizmeti ile 2 yıl geri ödemesiz eğitim kredi imkanı sağlıyor

Şeker Bank finans hizmeti ile 2 yıl geri ödemesiz eğitim kredi imkanı sağlıyor

Eğitim finansman desteğinde en uzun vade imkanını öğrencilere sunmaktadır. En az 12 en çok 120 ay vade oranıyla genellikle çok tercih edilen bankadır. Hayat sigortası ücreti almayan bu kredi kampanyasında, ekspertiz ücreti ve taşınmaz rehin ücreti başvuru sahibinden temin edilmektedir. Diğer birçok banka da bu hizmeti verir. Ancak bütçenize göre uygun faiz ve vade oranlarıyla tercih yapmak tamamen sizin inisiyatifinize kalmıştır.

Deniz Bank öğrenim kredisi destekleri

Eğitim harcamalarınız her geçen gün artıyor mu? Masraflara yetişemiyor musunuz ? çözüm için doğru adrestesiniz. Deniz bank uygun faiz oranları ile 60 aya varan vadeler ile okuyan öğrencilerimizin yanında. Sadece okul değil üstelik üniversiteye hazırlanırken özel kurs ve dershane masraflarınız için de bu fırsatlardan faydalanabilirsiniz. İsterseniz buradan ilk online sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

 • Ayrıca cep telefonunuzun sms bölümünden de kredi onayınızı anında öğrenmeniz mümkün.

Denizbank 60 ay vadeli öğrenim kredisinin mevcut faiz oranlarını ve detaylarını BURADAN ‘da öğrene bilirsiniz.!Bir önceki yazımız olan Postaneden Ev Hanımlarına Özel Kredi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2 Yıl geri ödemesiz eğitim kredisi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git
Don`t copy text!