2 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisi almak isteyen çiftçiler

2 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisi almak isteyen çiftçiler
25 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 626 kez okundu.


Ziraat bankası dahil olmak üzere bir çok banka her türlü hayvancılık yapmak isteyen çiftçilerimize belli dönemlerde 2 yıl geri ödemesiz vade imkanları ile kredi imkanları sağlamaktadır. Genelde 1 sene ödemesiz olarak verilen canlı hayvancılık için kredilerin faiz oranları da üstelik çok caziptir.! Devletimizin hayvancılık sektörünü canladırmak için sağlamış olduğu uzun vade ile faiz teşviklerini 2018 – 2019 dönemlerinde kullanmak isteyen çiftçilerimiz, bu fırsatlar kaçmaz..

Hayvancılığa 2 yıl geri ödemesiz kredi imkanları varımdır ?

Canlı hayvan alımları için çiftçilerimize sağlanan kredinin faiz oranları kadar geri ödeme planındaki vade de çok önemlidir. Bankaların genelde krediler de sağladığı vadeler aylık periyotlar yada en fazla 3 ayda bir ödemeli olarak verilmektedir. Ama iş hayvancılık kredilerine geldiğinde bu biraz daha farklı olup çok daha esnek bir hal almaktadır. Özellik ile Ziraat bankası başta olmak üzere Şekerbank hayvancılık kredilerini 12 ayda yani 1 senede bir geri ödemeli olarak çiftçilerimize vermektedir. Ama, belli dönemlerde ise Ziraat bankası 2 yıl hiç ödemesiz hayvancılık kredisi de verdiği olmaktadır. Bu dönemlerdeki kampanyaları bizim aracılığımız ile takip ederseniz sizlerde en az 2 sene hiç ödemesiz canlı hayvan alım kredilerinden istifade edebilirsiniz. Kampanya haricinde ise bankaların sağlamış olduğu vade imkanları ise şöyledir.

 1. Aylık olarak 12 ay boyunca ödeme
 2. 3 Ayda bir olarak 4 taksitli geri ödeme
 3. 6 aydan bir defa geri ödemeli senede 2 ödemeli
 4. Son olarak ise yılda 1 ödemeli

olarak sürekli olarak hayvancılık alanında kredi imkanı sağlanır.

Maliyet ve faiz oranları vadelerde değişmemektedir

Ziraat bankası hayvancılık kredisi maliyet oranları vadeler göre değişmiş olsa da ödeme periyotuna göre değişmemektedir. Bu neden ile kullanacağınız hayvan kredisi için vade hesaplaması yaparken geri ödeme planının da ödeme periyodunu çok da fazla dikkate almamanızı tavsiye ederim. Genelde çiftçilerimiz özellik ile harman ve kurban bayramlarında ellerine toplu nakit para geçtikleri için geri ödeme planlarını o tarihlere göre planlamaktadırlar. Bunun bilinci de olan bankalarda zaten çiftçilerimize oluşturduğu kampanyaları ” HARMANDA ÖDE ” ismini sıklık ile kullanmaktadır. 1 veya 2 yılda bir geri ödemeli ziraat bankası hayvancılık kredisinin faiz oranları iki şekilde yer almaktadır. Bunlardan ilki YATIRIM yapacaklar için bir diğeri ise İŞLETME konumunda olan çiftçilerimiz için belirlenmiştir. YATIRIM döneminde yer alan çiftçilerimize sağlanan faiz oranları İŞLETME dönemimizdekilere nazaran çok daha caziptir. Ancak sektöre göre her iki konumdakiler içinde tamamen faizsiz olarak hayvancılık kredileri de sağlanmaktadır.Faiz oranlarını %2 den başlamaktadır!

2 yıl ödemesiz hayvan kredisi faiz oranları

2 yıl ödemesiz hayvan kredisi faiz oranları

Kredi vadesi belki 2019 yılında 2 yıl geri ödemesiz olmasa da diğer senelere göre faiz oranları çok ama çok daha uygundur. Üstelik bir çok alan için 100.000 liraya kadar olan faizsiz olanaklar gerçekten bir harika! Devletin sağlamış olduğu faiz desteği ile bankanın %8 olarak belirlemiş olduğu sabit krediler sektöre göre yıllık %2 oranından başlamaktadır. 2018-2019 dönemleri için 12.500.000 liraya kadar üst limitlerde sunulan hayvansal kredilerin devlet faiz desteği sonrasında uygulanan 1 yıllık vadeler için oranlar ise şu şekildedir.

 1. Et, Süt için kombine sığır alacak olan çiftçilerimize; 100.000 liraya kadar faizsiz kredi verilmektedir. Sıfırdan bu cinslerde hayvan alacaklar için ise bu oran 750.000 liraya kadar çıkmaktadır.
 2. Damızlık olarak düve alacak olan çiftçilerimiz 7.500.000 liraya kadar ilk defa yatırım yapmaları halinde devletten %100 faiz desteklemesi görürler. İşletmesini büyütmek isteyen düve yetiştiricileri ise 1 yıllık vadelerde %2 faiz öderler.
 3. Büyükbaş hayvan besiciliğine 5.000.000 liraya kadar 1 senelik vadeler için sadece %4 faiz uygulanmaktadır.
 4. Küçükbaş hayvancılığa ( koyun kredisi ) ilk defa başlayanlara 5.000.000 lira bir yıllık vadelerde faizsiz, İŞLETME dönemlerindeki çiftçilerimize ise %75 faiz desteklemesi sonrasında %2 faizli olarak verilir.
 5. Arıcılık için belirlenen 1.500.000 lira üst limitli kredinin senelik faiz oranı %4
 6. Tavukçuluk alına damızlık olarak girecek çiftçilerimize 7.500.000 lira faizsiz, yumurta üretimi için girmek isteyenlere de 3.000.000 lira senelik %4 faiz oranları ile verilmektedir.
 7. Su ürünleri kredilerinde 750 bin lira tamamen faizsiz verilmektedir.

Sizinde gördüğünüz gibi belki 2018-2019 da hayvancılık kredisi için şuan için 2 yıl geri ödemesiz vade imkanları sağlanmıyor olsa da uygulanan faiz oranları gerçekten süper! Bizce bu imkanları kaçmaz..Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisi almak isteyen çiftçiler Konusuna 3 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git
Don`t copy text!