3 ay ertelemeli 36 ay bedelli askerlik kredisi

3 ay ertelemeli 36 ay bedelli askerlik kredisi
20 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 181 kez okundu.


2018  yılı itibariyle beklenen bir çok yasa tasarısı yürürlüğe girdi. Bunlardan bir tanesi de bedelli askerlik yönergesidir. Bu haberi bekleyen binlerce kişi çok sevinirken nasıl ödeyeceğini düşünmeye başladı. Bizler de yapmış olduğumuz kısa araştırmalar sonucunda sizler için 3 ay ertelemeli bedelli askerlik kredisi nasıl alınır? Bu imkanı hangi bankalar tanıyor? faiz oranlarıyla birlikte açıkladık.  Onaylanan bu yasa ile 21 gün eğitim görülerek 15 bin ödeme yapılması halinde 12 ay askerlikten kurtulmuş oluyorsunuz. Bunu değerlendirmek isteyen gençlerimizde hesaba döktüğünde 2 bin liradan aylık çalıştığında 12 ayda 24 bin para kazanmış oluyor. Askerlik kredisi alıp ödeme yaptığında 9 bin daha karlı oluyor. Üstelik vakit kaybetmemiş oluyor. Tabi ki vatan sevgini hesaba kattığınız an tüm bunların önemi yok. Askerlik vatan borcu her Türk gencinin aynı özveri de bulunmasını savunuyoruz.

Bedelli askerlik koşulları neler? Kimler başvurabilir?

Bedelli askerlik koşulları neler Kimler başvurabilir.

Bedelli askerlik koşulları neler Kimler başvurabilir.

Bazı özel durumlarından dolayı isteğe bağlı askerliğe gitmek istemeyen birçok gencimiz mevcut. Şuan askeriyenin de güçlü ve eskiye bakarak daha donanımlı bir ordusu olduğu gerçek. Dört gözle beklenen bedelli askerlik haberlerine müjde milli savunma bakanlığımızca geldi. Taslağın kabul edilmesiyle gerekli şartları taşıyan gençlerimiz başvurularını E -devlet üzerinden üzerinden veyahut askerlik şubelerine birebir müracaat ederek gerçekleştirmeleri gereklidir. Belirtilmiş olan yaş sınırı 1 ocak 1994 tarihinden önce doğmuş olanları kapsayan bu yasa 15 bin Türk lirası karşılığında, seçilmiş olan pilot illerde 21 gün temel eğitim alarak askerlik yapmış sayılacak. Yurt dışında ikamet eden yurttaşlarımızın da hangi ülkede bulunuyorsa o ülkenin konsolosluğuna başvurarak askerlik temsilcilerine müracaat etmesi gereklidir.

Bedelli askerlik için kredi nasıl alınır?

Bedelli askerlik için kredi nasıl alınır

Bedelli askerlik için kredi nasıl alınır

Askerlik şartlarına uygun olmayan kişiler için bir çıkış yolu olan bedelli askerlik, herkesin bütçesine maalesef uymuyor. Hal böyle olunca vatandaşın imdadına her zaman ki gibi bankalar yetişiyor. Üstelik 3 ay erteleye bileceğiniz vade süresini 3 yıl uzata bileceğiniz şekilde kredi alabilirsiniz. Başvuru için faiz oranları en uygun olan bankayı belirlemeniz gerekmektedir. Kendi kesenize uyan bankayı bulduğunuzda;  • Nüfus kağıdı fotokopiniz,
  • Askerlik şubeden başvuru kaydınızı gösteren belge,
  • Gelir belgesi müracaat esnasında sizden istenilen evraklardır.
  • Ayrıca kredi notunuzun bankanın istediği aralıkta olması gereklidir. Şartları sağlamanız halinde belirttiğimiz evraklarla en yakın banka şubesine başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 15 binlik bir miktar için faiz oranı koyulduğunda bu şartı kabul etmeniz durumunda krediniz en geç 10 gün içerisinde onaylanacaktır. Sizlerde teslim almış olduğunuz bu para ile milli savunma bakanlığının belirlemiş olduğu askerlik şubenin size vereceği hesap numarasına ücret yatırılarak işlem tamamlanır.

3 Ay ertelemeli bedelli askerlik kredisi veren bankalar hangileri?

3 ay ertelemeli 36 ay bedelli askerlik kredisi

15 bin bankacılık işlemleri için çok yüksek bir meblağ değil. Hemen her banka çalışmayan ev hanımlarına, öğrencilere dahi ihtiyaç kredisi imkanı sunuyor. Askerlik için başvuru dilekçesi veren gençlerimiz içinde bir paket hazırlanmış hatta vadeli bir şekilde ödeme imkanı sunulmuştur. Bu önceliği tanıyan bankalarımız hangileri bir bakalım. ⇐⇔ Yasa tasarısı onaylanınca ilk evvela 3 bankamız bu anlamda müşterilere yardımcı olacağını belirttiler. Bunlardan birisi özel sermayeli olan İNG bankasıdır. Sonrasın da Şekerbank, Yapı kredi bankası  ve Türk ekonomi bankası sıralamayı takip etmiştir.⇔⇒

Şekerbank bedelli askerlik kredisi

Bedelli askerliğini yapmak isteyen gençlerimize finansal destek sağlayan Şeker bank 15 bin liralık bir başvuru için minimum 3 aydan başlayan vade oranı ile 48 aya kadar taksitlendirme yapabiliyor. Vade uzadıkça faiz oranı da artış gösteriyor. Bu sene ortalama faiz oranı %2.05 ile %2.11 aralığında her an değişmektedir. Ödemeler en az 550 bine kadar düşürülebiliyor.

İNG bankası 3 ay ertelemeli askerlik kredisi veriyor

İng bankası birçok alanda müşterilerine fırsat kampanyası sunuyor. Bunlardan birisi de bedelli askerlik kredisidir. Üstelik müşterisine biraz rahat nefes alması için kredi alındığından itibaren 3 ay ödeme yapmadan, sonra taksitlendirme sine başlayan banka 15 bin kredi için, 4 sene vade oranı fırsatı sunuyor.  Kredi notunuza göre faiz oranınızı belirleyen banka koşulları minimum %1.75 den başlayan oranlardan % 2.00 a kadar faiz uyguluyor.

Yapı Kredi bankası bedelli kredisi

Yapı kredi bankası aylık 500 lira ödemelerle 15 bin bedelli askerlik kredisi vermektedir. Taksitlendirme seçeneğini sizin inisiyatifinize sunan banka ayrıca 48 aya kadar vade seçeneği sunuyor. Sizde askerlik çekincesi yaşıyor ve bedelli askerlik düşüncesi taşıyorsanız. 15 Bin kredi alarak yapı kredinin %2.02 faiz oranından yararlanabilirsiniz.Bir önceki yazımız olan Emekliye 10 maaş faizsiz kredi ne zaman verilecek 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Don`t copy text!