Akbank Kredi Kartı Borç Yapılandırması Nasıl Yapılır

Akbank Kredi Kartı Borç Yapılandırması Nasıl Yapılır
14 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 4.223 kez okundu.


Kredi Kartı Borcunuzu Akbank İle Yapılandırın!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (27 Eylül 2016 tarihinde) resmi gazete de ‘kredi kartı borç taksitlendirme’ yönetmeliğini 2019 senesi için yayınlanmıştır. Bu yönetmelik doğrultusunda kredi kartı borcu olanlar 72 aya kadar borç yapılandırma uygulamasından yararlanabilecektir. Kredi kartı borçları 72 aya kadar taksitlendirilecektir. Yapılan bu yönetmelik ile kredi kartı borçlarınızı taksitlendirme imkanınız olacaktır. Kredi kartı borç taksitlendirmesi yapan bankalardan olan Akbank, uyguladığı faiz oranları ile bir çok kişini tercih ettiği bankaların başında gelir. Üstelik sunduğu kredi kartı taksitlendirme işlemleri için  müşterilerine ücretsiz işlem kolaylığı sağlayan bir bankadır. Akbank diğer bankalarda olan kredi kartı borçlarınızı taksitlendirme imkanı da sağlamaktadır. Yazımızın devamında; Akbank kredi kartı borç yapılandırması nasıl yapılır ? Akbank kredi kartı yapılandırma için kaç taksit yapılır? Kredi kartı yapılandırma faizi ve başvuru için gerekli şartlar yer almaktadır..

Kredi Kartı Borç Taksitlendirme Nasıl Yapılır ?

Çoğumuz kredi kartı kullanmaktayız.  Kredi kartı kullanımı yapılan taksitlendirmeler, sunulan ödeme kolaylıkları ile herkese cazip geliyor. Bir çok kişi de biriken kedi kartı borçlarını ödemekte zorlanabiliyor. Bu durum karşısında bir çoğu kredi kartı borçlarını taksitlendirmeyi çözüm olarak görebiliyor. Bankalarda müşteri çekebilme, müşterilerine en iyi hizmetleri sağlayabilme ve müşteri memnuniyeti adına kredi kartlarında biriken borçları taksitlendirme yapabiliyor.

Kredi kartı taksitlendirmesi, kredi kartı borçlarınızı yapılandırarak daha kolay bir şekilde ödeme kolaylığıdır. Kredi kartı borçları için bir çok banka tarafından taksitlendirme yapılmaktadır. Kredi kartı borçlarınız için bankalara başvuru yaparak, borçlarınızın taksitlendirilmesi için talep isteyebilirsiniz. Kredi kartı borç yapılandırması imkanı sunan bankalardan biri de Akbank’ tır. Akbank ile kredi kartı borçlarınızı 9 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Akbank sunduğu kredi kartı taksitlendirme uygulamasında, yapılan işlemler için hiçbir ücret talep etmemektedir.

Akbank Kredi Kartı Borç Yapılandırması Nasıl Yapılır ?

Akbank diğer bankalardaki kredi kartı borçlarınız için de taksitlendirme kolaylığı sağlamaktadır. En uygun faiz oranları ile diğer bankalardaki kredi kartı borçlarınızı da hemen taksitlendirme yapa bilirsiniz. Kredi kartı borç taksitlendirme tamamen ücretsiz olup, borçlarınızı 9 aya kadar eşit aralıklarda taksit yapılabilmektedir.Akbank kredi kartı borç yapılandırması nasıl yapılır

Akbank kredi kartı borç yapılandırması nasıl yapılır

Akbank müşterilerini borçlarını kolaylıkla ödeyebilmesi için oluşturduğu ‘ Taksitli Borç Transferi’ ürünü ile kredi kartında olan borçlarınızı ücretsiz olarak taksitlendirerek ödeme kolaylığı sağlamaktadır.  Akbank, diğer bankalarda olan kredi kartı borçlarınızı da, sunduğu ödeme kolaylığı ile ödeme imkanı sağlanıyor. Akbank’ ı tercih ederek, taksitli borç transferi işlemlerinizde hiçbir ücret ödemeyeceksiniz! Kredi kartınızın kullanılabilir limiti üzerinden minimum 200 TL, maksimum 20.000 TL olan borcunuzu transfer edebilme ve taksitlendirme imkanınız olacaktır. Akbank borç transferi işlemleriniz için aylık maliyet faiz oranı % 2,42, yıllık olarak ise % 29,09 olacaktır. Ancak borç transferinden yararlanabilmeniz için bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor.

Akbank Kredi Kartı Borç Yapılandırması İçin Gerekli Koşullar Nelerdir?

Öncelikle AXESS kredi kartı kullanıyor olmanız gerekiyor. AXESS dışında ‘ Exi 26, Ek Kart, Biz. Card, Business kart, kefilli kart kullanıyor olmanız gerekiyor. Akbank kredi kartı borç taksitlendirmesinden yararlanabilmek için belirttiğimiz kartları kullanıyor olmanız öncelikli aranan şartlar arasındandır.

Akbank Kredi Kartı Borç Yapılandırması İçin Başvuru

Akbank şubelerine giderek yetkili kişilerle görüşme talep edebilirsiniz. Yetkili kişiler ile yapacağınız görüşmede kredi kartı borç taksitlendirmesi hususunda bilgi alabilir, taksitlendirme işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Şube dışında internet ve mobil uygulamaları ile hemen taksitlendirme işlemlerinizi yapmanız mümkün olacaktır.

  • Akbank direk internet kanalı,
  • Akbank direkt mobil kanalı, ( Akbank direk mobil uygulamasını telefonunuza indirerek Akbank’ ın sunduğu diğer ayrıcalıklarından da yararlanabilirsiniz.)
  • İnternet üzerinden kredi kartı başvurusu veya kredi kartı için herhangi işlemleriniz için

 Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Borç Yapılandırması 2018-2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Akbank Kredi Kartı Borç Yapılandırması Nasıl Yapılır Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Süleyman kaya dedi ki:

    Kredi kartı döndürüp taksitlendie yapmak istiyorum

Sayfa başına git
Don`t copy text!