Almanya’ da İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir?Almanya’ da yaşayanların nakit ihtiyaçları için başvurabileceği bir çok banka bulunmaktadır. Acil nakit ihtiyacınız, ev, araba ya da tatil planınız için kullanabileceğiniz bu kredilere, şubeye giderek ya da online bankacılık kullanarak başvuru yapabilirsiniz. Ülkemizde olduğu gibi bu bankaların kredi kullanacak kişilerden istediği bazı şartlar bulunmaktadır. Şimdi size Almanya’ da kredi çekmeniz için başvuru şartları, belgeler, kredi çeşitleri ve faiz oranları hakkında bilgiler sunacağız.

Yurtdışında Yaşayanlar İçin İhtiyaç Kredisi Şartları

Yurtdışında Yaşayanlar İçin İhtiyaç Kredisi Şartları

Almanya’ da yaşıyorsanız ve nakit ihtiyacınız varsa bunu banka kredisi kullanarak giderebilirsiniz. Dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahip olan ülkede, bir çok banka ve bir çok kredi seçeneği karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde ve her ülkede olduğu gibi bankaların kredi verirken kişilerden istediği bazı şartlar bulunmaktadır. Öncelikle kredi alacağınız para birimi Almanya’nın para birimi olan Euro ile olacaktır. Bir Alman bankasından kredi almak için öncelikle Alman vatandaşı ya da Avrupa Birliği vatandaşı olma şartı aranmaktadır. Bankalar genel olarak kredi faizlerini kredinin miktarına ve vade sayısına göre belirlemektedir. Banka kredilerinin çoğunda olduğu gibi vade uzadıkça faiz oranı da yükselmektedir. Alman bankaları kişilere kredi verirken özellikle fazla miktardaki krediler için sigorta talep etmektedir. Online başvuru ile bulunacağınız kredi talebinizin onaylanmasında muhakkak banka şubesine gidip imza zorunluluğu bulunmaktadır. Yine Almanya’ da kredi kullanımınıza ve ödeme düzenliliğinize göre belirli bir not oluşmakta kredi onayınızda da bu bilgiler referans alınmaktadır. Bankaların değişik kredi seçeneklerinden İhtiyaç Kredisi, Konut ve Taşıt Kredilerinden birini tercih ederek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Yurtdışı Kredi Oranları Nasıldır

Yurtdışı Kredi Oranları Nasıldır?

Almanya’ da kredi kullanmak isteyenler kredi seçeneği oldukça fazladır. Ülkemizden daha uygun faiz oranları ile verilen bu krediler sabit faizli, ara ödeme seçenekli, geri ödemede kişiye özel vade imkanları gibi bir çok avantajları bulunmaktadır. Ülkenin faiz oranlarını hesaplama sistemi bizden çok farklı şekilde, yıllık faiz üzerinden hesaplanmaktadır. En çok kullanılan kredi türü ise sabit faizli kredi seçeneğidir. Yerel bir kaç bankanın faiz oranları ve kredi seçeneklerine bakarsak; • CreditPlus Bank‘ a kredi başvurusu yaptığınızda kredi vade sayısı 12-84 ay arasında olacaktır. 3,59 dan başlayan faiz seçenekleri ile bankadan 500-50.000 Euro arası kredi alabilirsiniz.
 • TARGOBANK kredi seçeneklerine baktığımızda ilk taksitinizi 89. günden sonra ödeme kolaylığı sağlamaktadır. 3,99 faiz oranı ile bankadan 1.500 ile 50.000 Euro kredi alabilirsiniz. Online kredi başvurunuz için burayı tıklayabilirsiniz.
 • Net Bank; 4,99 dan başlayan faiz oranı ile işlem ücreti talep etmeden kredi kolaylığı sağlamaktadır. Kişiye özel vade seçenekleri ile 1000 ile 50.000 Euro arası kredi imkanı sağlamaktadır. 6-84 ay arası vade seçeneklerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Yurtdışında Bireysel Kredi Başvurusu

Almanya’ da kredi başvurusunda bulunacaklar hem online başvuru hem de şubeye giderek başvuru yapabilirsiniz. Şubeye gidecekseniz bankaların çalışma saatler ülkemize yakın olarak 8.30- 17.00 arasındadır. Ülkemizden daha uzun vade sayıları ile 12-84 ay arası taksitlendirme yapılabilmektedir. Çekeceğiniz krediyi istediğiniz zaman toplu şekilde kapatma imkanı verilmektedir. Almanya’ da kredi almanız için önceden kullandığınız kredilerin ödenme düzenliliği önemlidir. Kredi miktarına göre de ekstra teminatlar talep edilebilmektedir. Teminat gösterilecek ürün vade bitene kadar kurum tarafından ipotek altına alınmaktadır. Almanya’ nın yerel bankalarının dışında tercih edebileceğiniz ülkemizdeki bazı bankaların Almanya’daki şubelerine de başvuru yapabilirsiniz. Almanya’ da Berlin, Duisburg, Essen, Frankfurt am Main, Hamburg, Hannover, Köln, München, Nürnberg ve Stuttgart gibi büyük şehirlerinde bulunan Türk bankalarına baktığımızda;

 • Garanti Bankası
 •  Ziraat Bankası
 • Halk Bank
 • İş Bankası
 • Yapıkredi Bankası
 • Ziraat Bankası’ na kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Almanya’ da Konut Kredisi Şartları Nelerdir

Almanya’ da Konut Kredisi Şartları Nelerdir?

Almanya’ da ev sahibi olmak isteyenlerin başvuracağı Konut kredilerinde şartlar öncelikle kredi geçmişinizdir. Sonrasında kredi için başvuracağınız evin tapusu alınmış ve inşaatının onaylanmış olması şartı bulunmaktadır. Almanya’ da yerleşik olarak yaşıyor olmanızda öncelikli şartlardan. Yukarıda saydığımız bir çok bankaya bu kredi için başvurabilir Almanya’ da ev sahibi olabilirsiniz. İhtiyaç kredilerinden daha fazla vade ve daha düşük faiz sunan bankalarda mevcut.

Ülkemizdeki kredi çeşitleri ve güncel kredi faizleri ile ilgili ayrıntılar için tablomuzdan yaralanabilirsiniz.

BANKALARİHTİYAÇ KREDİSİKONUT KREDİSİARAÇ KREDİSİKOBİ & ESNAFEMEKLİ KREDİSİ
ING% 1.89% 1,65%2,49%1,80-
BURGANBANK% 1.89% 2,152,32%--
CEPTETEB% 1.99% 1,61%2,651.85-
QNB Finansbank% 1.99% 1,88%2,39--
İş Bankası% 2.20% 1,72%2,20%2,45-
Akbank% 2.28% 1,75%2,09%2,95-
Vakıfbank% 1.69% 1,49%2,79%1,64% 1.59
ICBC% 1.74% 1,62%1,64-
Ziraat Bankası% 1.53% 1,28%1,74%1.85% 1,69
Halkbank% 1.85% 1,49%1,76%0,33% 1.65
Denizbank% 2.95% 2,49%2,75% 1.78% 2.75
Garanti Bankası% 2.25% 1,69%2,05%2,13
Şekerbank% 2.47% 1,87%2,29-


Bir önceki yazımız olan Vakıfbank Evlilik Kredisi Başvuruları Başladı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Almanya’ da İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir? Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Gökan dedi ki:

  Merhaba adım gökan commerzbank müşterisiyim süreli oturumdan dolayı kredi alamıyorum ve DB fetragim var fest olarak ne yapmam gerekiyo

Sayfa başına git
Don`t copy text!