Emekliye 10 maaş faizsiz kredi ne zaman verilecek 2019

Emekliye 10 maaş faizsiz kredi ne zaman verilecek 2019
18 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 1.346 kez okundu.


Son yapılan zamlardan sonra emeklinin beli iyice büküldü alım gücü çok azaldı. Hal böyle olunca yetkililer yeni bir düzenleme ile vatandaşına destek çıkmaya çalıştı. Verilen müjdeye göre milyonlarca emeklimiz maaşının 10 katı kadar faizsiz kredi alabilecek. Acil ihtiyaç kredisine gereksinim duyan emeklilerimizin dört gözle beklediği yasa artık gerçekleşecek. Buna göre isteyen vatandaşlarımızın maaşının 3 katı kadar bankasından avans alabilirken, herkesin merak ettiği emeklilere faizsiz kredi artık koşullar dahilinde verilecek. Başvuru şartları ve tarihleri ile ilgili detaylar bugün burada..

Emekliye 10 maaş faizsiz kredi verilecek

Emekliye 10 maaş faizsiz kredi verilecek

Emekliye 10 maaş faizsiz kredi verilecek

Yaklaşık bir yıldır emeklilerimizin şartları üzerinde iyileştirme çalışmaları yapan hükumet yetkilileri ilk önce bayramlarda ikramiye imkanı sunarak vatandaşı biraz rahatlatmıştı. Ancak senede iki kez verilen bu ikramiye geriye kalan sıkıntılara fayda olmamaktadır. Bu duruma binaen bu yasa ile  her ihtiyaç duyduğunuzda maksimum 3 maaş içeride ki maaşlarınızdan avans alabileceksiniz. Böylece sadece ikramiye almak için bayramları beklemenize gerek kalmayacak. Üstelik çekilen avans veya kredi 12 aydan 36 aya kadar taksitlendirme yapılabilecek. Minimum 1.500 lira olan sgk emeklisi vatandaşlarımızın 15 bine kadar başvuru yapabileceği bu imkandan emeklilerimizin hepsinin yararlandırılması bekleniyor.

Hangi bankalar emekliye faizsiz kredi imkanı tanıyor?

Hangi bankalar emekliye faizsiz kredi imkanı tanıyor

Hangi bankalar emekliye faizsiz kredi imkanı tanıyor

Çoğu emeklimiz maaşını almış olduğu bankadan bu tarz işlemlerini hallediyor. Fakat son yıllarda maaş ikramiyeleri ve çeyrek altınlı promosyonlar bankaların arasında büyük bir rekabet olduğunun göstergesi. Bu yüzden çoğu yerli ve özel sermayeli banka şuan onaylanması beklenen bu yasayla uyumludur. Neticede bağlı olduğunuz banka size bu avantajı sunmalıdır. Ziraat bankasının başı çektiği  bu düzenlemelerde Vakıfbank, Halk bankası, Deniz bank,  Türkiye iş bankası, Akbank, Türk ekonomi bankası, Garanti bank da bazı şartlar dahilinde emeklilerimize kredi vermesi bekleniyor. Önümüzde ki günlerde onaylanması gereken bu tasarı büyük ihtimalle yılbaşında faaliyete geçecek. Cumhurbaşkanımızın her daim karşı durduğu faiz çıkmazı da bir nebze de vatandaşın yüzünü güldürecek.Bankalara faizsiz kredi başvurusu nasıl yapılır?

Bankalara faizsiz kredi başvurusu nasıl yapılır

Bankalara faizsiz kredi başvurusu nasıl yapılır

Emekli maaşı olan çoğu vatandaşımızın zaten ödenmekte olan bir kredisi muhakkak var. Fakat alınan krediyi miktarından fazlasını ödetmeden hakkınca nasıl faizsiz ödeme yapılır bugün bahsedeceğiz. İlk önce yapmanız gereken Ziraat bankasının faizsiz imkan sunduğu paketlere başvuru yapmak. Bunun için emekli cüzdanınızın fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopiniz ve aylık maaş dökümünüz yeterli olacaktır. Eğer geçmiş dönemlerde banka ile bir sorun yaşamamışsanız, icra prosedüründe bir cezanız yoksa krediniz onaylanacaktır. Tabi ki kredi notunuzun müracaatınız da ki önemini de unutmamak lazım. 1300 Puanın altında olan kredi puanları için her banka ayriyeten kefil şartı aramaktadır.

Emekli kredisi alabilmek için aranılan koşullar neler?

Bankalar kendinden maaş alan müşterilerine kredi de her zaman öncelik tanır, işlemlerini kolaylaştırırlar. Ancak her banka verdiği parayı güvenceye almak için bir takım prosedürler mutlaka uygular.

  • Bunların başında yaş şartı muhakkak aranır ki emekli müşteriler için 65 yaşı geçen her kişi risk altındadır.
  • Ağır hastalığı bulunan kimselere kredi verilmez. Verilse bile kefil koşulu aranır.
  • Başka bir bankaya kredi borcu bulunmaması gereklidir.
  • Çekmek istediğiniz miktar maaşınızın 10 katının miktarını geçmemelidir. Örneğin; 2 bin lira maaş alan bir kişi dosya masrafları da dahil 20 bin i bir kuruş geçmeyecek şekilde müracaatını yapmalıdır.

Ziraat bankası faizsiz kredi veriyor

Emeklilik sonrası maaşla ev geçindirmek, çocuk okutmak ve her ihtiyaca yetişmek çok zor. Ani gelişen hastalık, düğün gibi özel durumlarda toplu paraya ihtiyaç duyulabiliyor. Ziraat bankası devletimizin sağladığı her bir finansal düzenlemede vatandaşının yanında olduğu gibi emeklilerimize de en büyük kolaylığı sağlayan bankadır. 2018 Yılında ikramiye dağıtımında başı çeken bankamız, faizsiz kredi de vermektedir. Emekli maaşınızı Ziraattan alıyorsanız 48 ay vade ile 15 bine kadar ihtiyaç kredisi alabiliyorsunuz. Lakin sizden istenilen iki şarttan birisi 65 yaşın üzerindeyseniz bir adet sigortalı çalışan birisinin kefil şartı istenir. Yaşınız 65 e yaklaşmışsa örneğin 64 iseniz kredi çekebilirsiniz ancak vade oranınız 12 ay üzerinden yapılır. 4 seneye uzatılmaz. Eğer siz vade oranınızı  uzatmak isterseniz yukarıda bahsettiğimiz gibi temiz sicilli bir sigortalı çalışanı kefil olarak göstermelisiniz. Banka size bir şey olduğu taktirde kişinin yakınlarından ziyade kefilden bu ödemeyi geri tahsil edebilsin diye. Onaylanacak bu yasa tasarısı ile 2019 yılında her emeklimiz kendi bankasından faizsiz kredi alabilecek.Bir önceki yazımız olan Bankalardan köye dönüş kredisi nasıl alabilirsiniz ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Emekliye 10 maaş faizsiz kredi ne zaman verilecek 2019 Konusuna 3 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git
Don`t copy text!