Emekliye ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar 2019

Emekliye ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar 2019
18 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 81 kez okundu.


Emekli vatandaşın bankalardan kredi kullanabilmesi için bir çok yöntem bulunmaktadır. İpotekli kredide 2019 da çoğu bankanın emekliler için verdiği bir kredidir. Emekli olduğunuz için düzenli bir geliriniz var ve bir de ipotek edilecek bir taşınmazınınız varsa bu da demek oluyor ki, daha yüksek miktarlarda kredi talebinde bulunabilirsiniz. Bankalar maaşınıza göre kredi verirken, işin içine ipotek girdiğinde bu kredi miktarı yükselecek ve ihtiyaçlarınızı daha kolay karşılayabilirsiniz. Bankaların emekliye ipotekli kredi miktarları, faiz ve vade seçenekleri, hangi bankalar bu krediyi veriyor merak ettiğiniz tüm soruların cevabı yazımızda.

Emekliye İpotekli Kredi Fırsatı!..

                              Emekliye İpotekli Kredi Fırsatı!..

Emeklilik; kişilerin yıllarca çalışıp ya da sigorta primi ödeyip edindiği bir haktır. Yaşlılıkta rahat bir hayat sürmek için emeklilik şarttır. Ancak planda olmayan ihtiyaçlar ya da hayalini kurduğumuz bir yaşam için zaman zaman yüksek miktarlardaki nakit paraya ihtiyaç olmaktadır. Bu nakit ihtiyacınıza çözümü bankalardan kredi çekerek bulabilirsiniz. Emekliler bankalar için önemli müşteriler arasındadır. Aylık düzenli geliri olan emekli vatandaş bankalara kredi başvurusunda bulunduğu zaman genelde geçmişte sorunlu bir borcu yoksa kredi talebi onaylanmaktadır. Bide kredi talebinde bulunduğunuz bankadan maaşınızı alıyorsanız, krediniz kısa bir sürede onaylanacaktır. Ancak maaşınıza göre kredi imkanı tanınmaktadır. Bankalarda bu oran kişinin aylık gelirinin %50 sini aşmayacak şekilde olmaktadır. Eğer ki siz yüksek bir miktarda kredi almak istiyorsanız, sizin başvuracağınız kredi ipotekli kredidir. Üzerinize kayıtlı ev, araba, arsa, dükkan ve benzeri mal varlığınızı bankaya ipotek göstererek bankanın ekspertiz görevlisinin bu varlığa değer biçmesiyle bankadan değişik miktarlarda kredinizi kullanabilirsiniz. Örneğin; 250 bin liralık bir ev ipotek gösterildiğinde 200 bin lira gibi bir kredi alabilirsiniz. Bazı bankalar ipotek gösterilecek varlığın sizin üzerinizi olmasını talep ederken bir kaç banka 3. bir şahsın malını ipotek ettirmenize de kredi vermektedir.

                        İpotekli Kredi Veren Bankalar

İpotekli Kredi Veren Bankalar

Bankalar ipotekli kredi verirken kişinin gelir durumu ve daha önceki bankacılık işlemlerini de göz önünde bulundurmaktadır. Bir geliriniz yok ve daha önceden de sorunlu müşteriyseniz ipotek gösterseniz de kredi almanızda bazı sorunlar çıkabilmektedir. Emeklilerin düzenli bir geliri olduğu için bankalar zaten ayrıcalıklı bir çok kampanya yapmaktadırlar. Maaşlarının üstünde rakamlarda kredi imkanı sunmaktadırlar. Emekliler için ipotekli kredi başvurunun genel şartları ise;  • Emeklilere kredi için yaş sınırı çoğu bankada 80 yaş altıdır. Bu sınır kredinin vade sayısına göre değişir. Mesela 36 ay vadeli bir kredi için sizin yaşınız en fazla 77 olmalıdır.
  • Kredi kullanacak kişinin devam eden, gecikmede ya da ödenmemiş bir borcunun olmaması gerekmektedir.
  • İpotek gösterilecek varlık üstünüze ise tapusu, başkasının üstüne ise yine tapusu ve kişinin onayı gerekmektedir.
  • Kredi süresi boyunca size hayat sigortası, ipotek konulacak eve deprem sigortası araba ise kasko yapılacaktır.
  • Nüfus cüzdanınız, emeklilik cüzdanınız, adres teyidi için yakın tarihli fatura bankanın sizden isteyeceği belgeler arasında.

                          Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

İpotekli kredinizi Ziraat Bankasından hem de uygun faizle almanız mümkün. Şubeye giderek başvurabileceğiniz bu kredinize 36 ay vade ve 1,95 faiz uygulanmaktadır. Konut için %80, arsa için imarlı olması şartı ile%50 ve dükkanınızın %75 i kadar kredi talep edebilirsiniz. İpotek gösterilecek mal varlığınıza kredi süresi boyunca rehin konulacak ve krediniz bittiğinde ipotek kaldırılacaktır. Ayrıntılı bilgi için https://bit.ly/2DP5yaI adresini tıklayabilirsiniz.

Vakıfbank İpotekli Kredi

Vakıfbank İpotekli kredi olarak üç çeşit kredi imkanı tanıyan bankalardan ‘dır. Ev , arsa ve araç ipoteği ile kredinizi alabilirsiniz. Banka maaş müşterilerinden evrak talep etmezken eğer bankanın müşterisi değilseniz maaşınızın banka onaylı ekstresini ya da  www.turkiye.gov.tr adresinden maaş dökümünüzü alarak başvuruda bulunabilirsiniz. Banka değişik geri ödeme seçenekleri ile de oldukça avantajlı bir bankadır. Arsa ipoteği ile alacağınız 50 bin liralık krediniz 1,69 gibi bir faiz ile ödeyeceksiniz. Ev ve araç ipotekli kredilerde de yine aynı faiz oranı geçerli olmaktadır. Yine bankanın görevlendireceği ekspertiz ile mal varlığınızın değeri ölçülerek kredi miktarı belirlenmektedir. Bu oran ev ipoteğinde %80, arsa ipoteğinde %75, araç ipoteğinde ise %50 şeklindedir. Bu bankaya 3. bir kişiye ait gayrimenkulü de ipotek göstererek kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi almak için diğer bankaların faiz oranlarını tablomuzda bulabilirsiniz.

BANKALARİHTİYAÇ KREDİSİKONUT KREDİSİARAÇ KREDİSİKOBİ & ESNAFEMEKLİ KREDİSİ
ING% 1.89% 1,65%2,49%1,80-
BURGANBANK% 1.89% 2,152,32%--
CEPTETEB% 1.99% 1,61%2,651.85-
QNB Finansbank% 1.99% 1,88%2,39--
İş Bankası% 2.20% 1,72%2,20%2,45-
Akbank% 2.28% 1,75%2,09%2,95-
Vakıfbank% 1.69% 1,49%2,79%1,64% 1.59
ICBC% 1.74% 1,62%1,64-
Ziraat Bankası% 1.53% 1,28%1,74%1.85% 1,69
Halkbank% 1.85% 1,49%1,76%0,33% 1.65
Denizbank% 2.95% 2,49%2,75% 1.78% 2.75
Garanti Bankası% 2.25% 1,69%2,05%2,13
Şekerbank% 2.47% 1,87%2,29-


Bir önceki yazımız olan Vakıfbank ipotekli kredi 2 dakikada elinizde başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Don`t copy text!