Halkbank Genç Girişimci Kredisi Nasıl AlınırGirişimci kredisi veren bankaların arasında Halkbank’ ta yer almaktadır. Halkbank genç girişimcilerin iş yeri açma, yeni bir iş kurma, farklı düşüncelerini hayata geçirebilme gibi girişimlerini desteklemek adına dört farklı kredi paketi oluşturmuştur. Yeni bir iş fikri olup sermaye yetersizliği ile işin kuramayanlara Halkbank tarafından finansal destek yani genç girişimci desteği sağlanmaktadır.  Halkbank genç girişimci kredisi nasıl alınır ? Kredi desteği almak isteyen girişimcilerimiz için merak edilen soruları cevaplamaya çalışacağız.

Halkbank Genç Girişimci Kredisi Nasıl Alınır

halkbank-genc-girisimci-kredisi-nasil-alinirHalkbank, ülkemizde girişimciliğin daha fazla gelişmesi ve büyümesi adına genç girişimcilere destek sağlanmaktadır. Kredi destekleri girişimcilerin aldığı eğitim, tecrübe ve deneyimler doğrultusunda verilmektedir. Girişimcileri desteklemek adına 4 farklı kredi paketi oluşturulmuştur.

Genç Girişimci Kredisi

Üniversite mezunu olup henüz işini kuramamış, tecrübe ve deneyim elde edememiş genç girişimcilerimiz işlerini kurabilmeleri adına desteklenmektedir. Genç girişimciler için 50.000 TL’ ye kadar kredi imkanı sunuluyor. 36 ay vade ile kullanacağınız kredinizi 1 yıl kadar anapara ödemesiz olarak kullanabilirsiniz. Girişimci adayının yeni bir iş kurmak istediği alan doğrultusunda üniversite diploması olması gerekiyor. Üniversitesini yeni bitirmiş genç girişimciler tercih edilmektedir. Krediden yararlanabilmesi için 30 yaş sınırı vardır. Girişimcilerin 30 yaşını geçmemiş olması gerekiyor.

Cesur girişimci kredisi

Üniversitesini bitirmiş, kendi alanında eğitimini tamamlayarak deneyim kazandığı alanda iş yeri kurmak isteyen cesur girişimciler için 75 bin TL kadar kredi imkanı sunuluyor. Kurmak istediği iş alanı ile ilgili üniversite diploması, en az 2 yıl iş deneyimi olan, almış olduğu eğitim doğrultusunda işini kurmak isteyen ve 35 yaşını geçmemiş genç girişimcilerimiz krediden yararlanabilir. Kredi, 1 yıla varan anapara ödemesiz ve 48 ay vade ile kullanılabilir.

Usta girişimci kredisi

Mesleki kuruluşlar aracılığı ile belge ya da sertifika almış, deneyim ve tecrübe edinmiş, iş yerini açmak isteyen usta girişimciler için ise 30 bin TL kadar kredi imkanı sunuluyor. Krediden yararlanabilmek için en az ilkokul mezunu olmak gerekiyor. Ayrıca işini kurmak istediği alan ile ilgili eğitim belgesi olması gerekiyor. En az 5 yıl tecrübeli ve 30 yaşını geçmemiş olması gerekmektedir. 1 yıla varan anapara ödemsiz kredi için 36 ay vade sunuluyor.Mucit girişimci kredisi

Teknokentler ‘de faaliyette olup, patenti alınmış olan buluş/ icat gibi düşüncelerini hayata geçirebilmek adına destek almak isteyen mucit girişimcilere de 75 bin TL kadar kredi verilmektedir. Eğer KOSGEB, TÜBİTAK, TTGV gibi kurumlar aracılığı ile hibe alamaya hak kazanmış olan girişimciler var ise onlar da belirttiğimiz kredilerden yararlanabilir. Krediden yararlanabilmek için 30 yaşın geçmemiş olmak gerekiyor. 1 yıl anapara ödemesiz kredi için 48 ay vade sunuluyor.

  • Banka tarafından süren genç girişimcilere yönelik kredi fırsatlarını güncel olarak BURADAN takip edebilirsiniz.

Kredi fırsatlarından ; kendisine ait iş yeri bulunmayan ve kendine ait bir iş kurmak ya da iş yeri açmak isteyen girişimciler yararlanabilecektir. Kredilerden yararlanmak için şirket kuruşu tamamlanmış olması gerekmektedir.

Halkbank genç girişimci kredisi nasıl alınır

Halkbank genç girişimci kredisi nasıl alınır

Kredi başvurusu için gerekli olan belgeler nelerdir ?

Şirket kuruluşu tamamlanarak belirtilen belgelerin tamamlanması dahilinde kredi başvurusu yapılabilir.

Belgeler;

  • Girişimci kredisi başvuru formu,
  • Firma sahibi ya da ortaklarının nüfus cüzdanı fotokopisi, ( nüfus cüzdanı dışında ehliyette olabilir)
  • Ticaret Sicil Gazetesi ya da Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Sicili Gazetesi
  • Vergi levhası
  • Noterden onaylanmış imza sirküleri
  • Gelirini ve mal varlığını gösteren belge ( tapu kaydı, araba ruhsatı gibi belgeler)
  • Eğitim durumunu gösteren belge
  • İş tecrübesi var ise daha önce çalıştığı iş yerlerini gösteren belge

Kredi başvurunuz ya da daha fazla bilgi almak için kendinize en yakın Halkbank şubelerine gidebilirsiniz.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Don`t copy text!