KOSGEB İş Yeri Açma Kredisi Nasıl Alınırİş yeri açmak istiyorsunuz ancak yeterli sermayeniz yok.. İşletme sahibi olmak, kendi işini kurmak çok zor değil. Verilen destekler ile kendi iş yerinizi kurabilirsiniz. Kendi işinizi kurmak ve istediğiniz gibi bir işletme kurmak istiyorsanız KOSGEB iş yeri açma kredisi ve hibe desteği alabilirsiniz. KOSGEB kendi işini kurmak isteyenlere 2018 yılında da destek vermeye devam ediyor. Yapılan son değişikler ile birlikte girişimcilerden iş yeri açma şartı da aramıyor. KOSGEB başvuru formu doldurularak, gerekli onayın alınması ile birlikte 50 bin hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi desteğinden yararlanarak, kendi işinizi kurabilirsiniz. KOSGEB iş yeri açma kredisi nasıl alınır ? Yapılan son düzenlemeler ile birlikte tüm ayrıntıları sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz..

KOSGEB İş yeri Açma Kredisi Nasıl Alınır

Günümüzde kendi işini kurmak isteyen girişimciler hem bankalar hem de KOSGEB tarafından desteklenmektedir. İş yeri açma kredisi veren bankalar ve KOSGEB 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi ile hayalinizde işi kurabilirsiniz.

KOSGEB yeni bir iş kurmak isteyen girişimleri verdiği kredi ve hibeler ile desteklemektedir. Bilindiği gibi daha önce KOSGEB desteğinden yararlanmak isteyenlerin öncelikle iş yeri açmaları isteniyordu.  KOSGEB yapılan son değişikler ile birlikte iş yeri açmak isteyenler için iş yeri açma mecburiyeti kaldırıldı. Recep Biçer tarafından, 01.02.2017 tarihi itibari ile iş yeri açmadan önce de başvuru yapılabileceği açıklandı. Yapılan düzenlemeler ile birlikte iş yeri kurmak gibi düşünceniz var ise yeni bir girişim yapmadan önce yani iş yerinizi açmadan önce de KOSGEB kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

50 bin TL hibe ve 100.000 TL faizsiz kredi desteğinden yararlanmak isteyenlerin yapması gerekenler;

KOSGEB tarafından verilen hibe ve faizsiz kredi desteğinden yararlanabilmek için 32 saatlik kurslara katılarak sertifika almak gerekiyor.

Alınan sertifikadan sonra girişimcilerin hazırlamış olduğu iş projesi ile birlikte KOSGEB müdürlüklerinden iş yeri açmak için başvuru formunu doldurması gerekiyor.

KOSGEB başvuru formalarını değerlendirerek, girişimcilere sonuçları bildirmektedir.Başvuru sonucu olumlu sonuç almış ise, girişimcilerin 90 gün içinde iş yerini açmaları bekleniyor.  90 gün içinde iş yerini açan girişimciler sonrasında KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırarak, taahhaütname imzalamaları gerekiyor. Bütün bu süreci eksiksiz tamamlayan girişimciler KOSGEB 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi desteğinden yararlanarak iş yerini açabiliyor.

KOSGEB girişimcilik destek programı ödeme tablosu

KOSGEB iş yeri açma kredisi nasıl alınır

KOSGEB iş yeri açma kredisi nasıl alınır

KOSGEB İş Yeri Açma Kredisi İçin Başvuru Tarihi

İş yerinizi açmış ve henüz KOSGEB desteği için başvurunuzu gerçekleştirmemiş iseniz son başvuru tarihi 31 Aralık 2017’ dir. Bu tarihe kadar KOSGEB’ e başvurular gerçekleştirilmiş olmalıdır. Aksi takdirde başvuru yapmak isteyenler için destek programı verilmeyecektir. 31 Aralık 2017 tarihine kadar KOSGEB’ e başvuru yapmış olan girişimciler Girişimcilik Destek Programından yararlanabilirler. Yapılan başvurulara göre gerekli incelemeler yapılarak girişimcilere bilgilendirme yapılacaktır. Bu inceleme açılmak istenilen iş yerinin karlılığı ve devamının sağlayabilmesi adına yapılacaktır.

Başvurusu onaylanan girişimciler;

KOSGEB müdürlüklerine yapılan başvurular neticesinde başvurunuz onaylanmış ise 90 gün içinde işletmenizi kurmanız istenecektir. Açılan iş yeri için tekrar KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırması da gereklidir. KOSGEB müdürlüklerine yapılan kayıt ile beraber taahhütname imzalanması ön görülecektir. Belirttiğimiz bu işlemler 90 gün içinde yapılmalıdır. İşlemelerini 90 gün içinde yapamayan girişimcilerin başvuruları red cevabı alacaktır.

Başvuru için üç hakkınız olacaktır. Birincisinde ret cevabı alan bir işletmeci tekrar başvuru yapabilecektir. Ancak üç kez red cevabı almış iseniz bir daha başvuru yapma şansınız kalmayacaktır. Her girişimci destek programından sadece bir defa yararlanabilecektir. KOSGEB faizsiz 50 bin TL kredi başvurularındaki son durum için yazımızı okuyabilirsiniz..

 Bir önceki yazımız olan İşgem Desteği Nasıl Alınır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Don`t copy text!