KOSGEB Kullanıcı Adı Ve Şifremi UnuttumGiriş İçin Şifrenizi Mi Unuttunuz ? Üzülmeyin !

Hepimizin bildiği gibi KOSGEB aracılığı sağlanan imkanlardan istifade edebilmek için ver KBS isimli sisteme giriş yapmamız gerekmektedir. Sisteme giriş işlemleri kullanıcı adı ve şifre aracılığı yapılmaktadır. Bu denli önemli olan sistem giriş şifresi ve kullanıcı adı zaman içinde unutulabilmektedir. Bu durumda olanlar yani giriş şifresini ve kullanıcı adını unutmuş olan esnaf ve girişimciler için bir yardım sayfası oluşturduk.

KOSGEB Kullanıcı Adı ve Şifresinin Önemi Nedir ?

Değerli kobi ve esnaflarımız. Artık tüm devlet daireleri gibi KOSGEB de birçok işlemi İnternet üzerinden sağlamaktadır. Bu işlemlerin çok daha sağlıklı olabilmesi için ise oluşturulan veri tabanı sistemi sayesinde kişilere özgü bir şekilde birer kullanıcı adı ve şifre oluşturma imkanları sağlanmaktadır. Oluşturulan bu kullanıcı adı ve şifreyi sizler birer kendinize ait kimlik kartı gibi görebilirsiniz. Destek başvuruları ve ihtiyacınız olan kobi beyannamesi dahil olmak üzere bir çok işlemin sağlanabilmesi için ihtiyaç duyacağınız KOSGEB kullanıcı adı ve şifreniz zaman ile unutulabilmektedir. Bu tür şikayetler bizlere çok sayıda gelmektedir. Dolayısı ile bu tür şikayetler birimi de ulaşmaktadır ki birim buna basit bir şekilde çözüm bulmuş. Şayet sistemde yer alan elektronik postanızı biliyorsanız bu işlemi sağlayarak kullanıcı adı ve şifrenizi öğrenmek sadece 3 dakikanızı alacaktır.

KOSGEB Kullanıcı Adı ve Şifremi Unuttum !

Uzun bir ara sonrası KBS sistemine giriş için oluşturulan kullanıcı adı ve şifrenizi unutmanız gayet normal bir durumdur. Bu denli kritik bir şifreyi her yere yazıp not alamayacağınız için garip şekillerden ve harflerden oluşan bu giriş şifrelerini bir çok KOBİ ve girişimci unutabilmektedir. Bu nedenden dolayı oluşabilecek aksiliklerin önüne geçebilmek için birim yaklaşık 3 dakikada sizlere tekrardan yeni bir şifre gönderebilme imkanı sağlamaktadır. Şimdi gelin bunu hep beraber resimli bir şekilde yapalım.

KOSGEB kullanıcı adı ve şifremi unuttum

KOSGEB kullanıcı adı ve şifremi unuttum

Adım 1İşlemler aslına bakılırsa toplasan 2 adımdan oluşmaktadır. Ama ven daha iyi bir anlaşılırlık sağlamak için bunu adımlı bir şekilde yapmak istedim. Lütfen ilk olarak http://destek.kosgeb.gov.tr/ bu adrese giriş yapınız.

KOSGEB kullanıcı adı ve şifre işlemleri

KOSGEB kullanıcı adı ve şifre işlemleri

Adım 2

Giriş yaptığınız zaman karşınıza bu yazımızın solundaki gibi bir menü çıkacaktır. Çıkan menünün de en alta sizinde gördüğünüz gibi ” Kullanıcı Adı / Şifre Unuttum ” isimli bir bağlantı gözükmektedir. Burayı lütfen tıklayınız.

Adım 3 

Şimdi son adıma geldik artık. Karşınıza farklı bir pencere açıldı. Açılan bu pencere ise http://destek.kosgeb.gov.tr/RePassword.aspx isimli yeni bir penceredir. Bu pencerenin içinde ise ufak bir kutucuk var olacaktır. Kutucuk sizden iki şekilde bir doğrulama isteyecektir. Bu ya sistemde kayıtlı olan vergi numaranız, ya yine sistemde olan Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız dır. Dilediğinizden birini ilk boş alana girebilirsiniz. Daha sonra ise hemen onun altında yer alan boş kutucuğa yine sistemde yer alan elektronik posta adresini girmeniz icap etmektedir. Posta adresinizi de doğru bir şekilde girdikten sonra  butonuna basmanın yeterli olacaktır.

Yaklaşık olarak bu işlemi yaptıktan sonra sistem kullanıcı adı ve şifrenizi sistemde yer alan e-posta adresine 60 saniye içinde gönderecektir. KOSGEB kullanıcı adı ve şifremi unuttum diyenlerin yapacakları tüm işlemler bu kadardır.

 Bir önceki yazımız olan KOSGEB İş Yeri Açma Kredisi Nasıl Alınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Don`t copy text!