Pastane ve Cafe Açmak İsteyenlere KOSGEB İş Planı ÖrnekleriPatane ve Cafe Açmayı KOSGEB Destekliyor.!

Devlet destekleri ile iş yeri kurmanın kuşkusuz en iyi yolu KOSGEB’dir. Cafe bistro veya Pastane açmak isteyenler içinde bu bizce böyledir. Öyledir ki birim bu sektörde yeni girişimcilik faaliyetinde bulunanları hazırladıkları iş planı projelerinin kabul görmesi ile desteklemektedir. Sizler için word veya pdf formatların da örnek iş planı projeleri ile nasıl KOSGEB’ e başvuru yapacağınızı adımlar halinde anlatacağız.

KOSGEB Cafe ve Pastaneleri Destekliyor Mu? İşte Cevabı..

Birimden istifade etmeden önce cafe ve pastene açmayı destek verip vermediğini bilmeniz de mutlak suret ile önem vardır. Sizler için ufak bir araştırma yaptık ve müjdeli habere kavuştuk. Evet KOSGEB pastane yada cafe veya herhangi bir unlu mamul üretimi destek vermektedir. Bunu KOSGEB desteklenen sektörlerde sizler de rahatlık ile göre bilirsiniz. Sizler için birim NACE kodlarında destek göreceğiniz kodları aşağıda paylaştık.

Pastane ve cafe açmak isteyenlere KOSGEB iş planı örnekleri

Pastane ve cafe açmak isteyenlere KOSGEB iş planı örnekleri

Evet değerli girişimciler sizlerde şayet biraz sonra bahsedeceğimiz adımları sırası ile uygular iseniz yukarıdaki kodlar ile oluşturacağınız iş planı projesi ile hibe desteğini çok rahatlık ile KOSGEB’den alabilirsiniz. Şimdi sırası ile yol haritamızı oluşturalım.

Nasıl Devlet Destekleri İle Cafe Yada Pastane Açabilirim ?

Evet arkadaşlar artık işin içine gireceğimiz sektörün devlet tarafından desteklendiğine kanaat getirdik. Şimdi kolları sıvayarak sırası ile yapacağımız adımlar ile kuracağımız işletme için hibe kredimizi alabiliriz. Ben yapacağımız adımları kısa olarak anlatacağım. Ayrıntılı bilgi almak için kaynağın üzerine tıklar iseniz detaylı bilgiye erişebilirsiniz. Öncelik ile yapmamız gereken ilk şey Uygulamalı Girişimi Eğitimi almanızdır. KOSGEB kursları olarak da bilinen eğitimler 18 yaşından büyük çalışan yada çalışmayan herkese ücretsiz olarak 4 günde verilmektedir. Eğitim tarihlerini BURADAN öğrenebilir, adres bilgisinde yer alan kuruma şahsen başvurabilirsiniz. Bu eğitimleri aldıktan sonra aslında nasıl bir yol izlemeniz her ne kadarda öğretilse de ben merak edenler için anlatmaya devam edeceğim. Öncelik ile eğitimler de işletme konularının işlendiğini sizlere belirtmek isterim. Yaklaşık olarak 1 ay içinde sizlere ilgili kurum tarafından kursu bitirdiğinizi gösteren sertifikanız elden verilecektir. Sertifikanızı aldıktan sonra ister işini açabilir, ister iseniz açmadan destek başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak KOSGEB’e ilk başvuru formu oluşturmanız gerekmektedir. Bu form ve ona istinaden iliştireceğiniz var ise şehit yakını, gazi, engelli gibi belgeler ve imza beyannamesi, faturalar gerekmektedir. Bunları kendi birimimize elden teslim etmeniz gerekmektedir. Birim tüm evrakları inceler ve size hazırladığını cafe yada pastene için hazırladığınız veya hazırlattığınız iş planı projesini sunmanızı ister. Bu sunumu mutlaka kendiniz yapmanız gerekir. Şayet oluşan heyet sizin yapmış olduğunuz sunumu beğenir ise onay verir ve diğer işlemleri yaparak en kısa süre zarfında tekrardan başvurmanızı ister. Şayet yetersiz görür ise size 2 şans daha verirler.Pastane ve cafe açmak isteyenlere KOSGEB iş planı örnekleri

Pastane ve cafe açmak isteyenlere KOSGEB iş planı örnekleri

Diğer Başvuru İşlemleri Nelerdir ?

Cafe ve pastane iş planı örnekleri

Cafe ve pastane iş planı örnekleri

Diğer başvuru işlemleri bu kadar sıkıcı değildir. Aslında o kadarda stresi de yoktur. Çünkü artık devletten cafe veya pastane açmak için destek alacağınız iş planınızın onay görmesi ile garanti bir hale gelmiştir. Şimdi artık KOSGEB veri tabanına kayıt olma işlemini yapmanız gerekmektedir. Bu işlem sonrasında ise sisteme KBS sistemi üzerinden giriş yapmalısınız. Giriş yaptığınız zaman ekranın sol tarafında yan taraftaki resim deki bir menü karşınıza gelecektir. Bu menüde en altta yer alan KOBİ Beyannamesi formunu doldurmanız ve ilaveten yine aynı ekranda yer alan bilgi dokümanı ile birlikte çıktısını almanız gerekmektedir. Tüm bu evrakları da tanzim ettikten sonra işletme belgenizin fotokopisi ile birlikte yine bağlı olduğunuz KOSGEB birimine başvuru yaptığınız da yaptığınız tüm harcamaları Girişimcilik Destek Programı kapsamında geri alabilirsiniz. Bu süre bir kaç haftadan ibarettir.

Pastane ve Cafe Açmak İsteyenlere KOSGEB İş Planı Örneği Burada

Şimdi sizlere ister açık alanda kuracağınız bir çay bahçesi olsun ister iseniz cafe bistore olsun yada pastene ona uygun bir iş planı projesi paylaşmak istiyoruz. Bu iş planını sizde bilgisayarınızı BURADAN indirip, istediğiniz gibi üzerinde değişiklik yaparak kullanabilirsiniz.

 Bir önceki yazımız olan KOSGEB Kullanıcı Adı Ve Şifremi Unuttum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Don`t copy text!