Postaneden Ev Hanımlarına Özel KrediEvinin bütçesine katkıda bulunmak isteyen  hanımlarımız bir çok ek iş seçeneğini günümüzde değerlendirmektedir. Ancak kendi koşullarına uymadığı için çalışamayan bayanlar  evde kendi yapacakları işler için sermaye aramaktadır. Hal böyle olunca iş kurmak için gerekli görülen finansman desteğini bankalardan sağlamaktadırlar. Çalışamayan ev hanımlarımız  gerekli koşulları taşıması halinde ihtiyacı kadar kredi sahibi olabilmektedir. Pek çok alanda kamu adına hizmet veren kurum şimdide vatandaşa kredi vermektedir. Bankaların büyük çoğunluğu ile anlaşmalı olan Postane acil ödemeleriniz için de herkese özel kredi imkanı sunmaktadır. Sizler de nakite gereksinim duyuyor, bir de ödeme planıyla borç para arıyorsanız , bahsedeceğimiz şartlar çerçevesinde PTT den kredi hizmeti alabilirsiniz.

Postaneden Ev Hanımlarına Kredi Şartları Neler?

PTT yaptığı ödemelerle kamunun birçok alanında hizmet vermektedir. Çoğunlukla emekli kesimin tercih ettiği kurum, son günler de gençlerin ve ev hanımlarının da sık duraklarından biri olmaktadır. Neden mi? Çünkü postane sadece maaş dağıtan bir yer değildir. Devlet destekli bankalar dışında özel kuruluş olan bankalarla da çalışmaktadır. Böylece müşteriye hitap alanı da oldukça çok gelişmektedir. Sizlerinde bildiği gibi bankalar için temiz bir banka sicili ve düzenli maaşınız olduğuna dair gelir belgesi yeterlidir. Çalışmayan kimseler için ise gelir belgesi mevcut değil ise neler teminat yerine geçer bir bakalım.

 1. Kişinin şahsına ait konut, arsa, dükkan gibi gayrimenkul mevcut ise ipotek yoluyla teminat olarak kabul edilebilir.
 2. Sahibi olduğu mekanda (ev, işletme) kiracı varsa kira sözleşmesi de banka tarafından gelir belgesi olarak onay görüyor.
 3. Tabi ki en gerekli koşul yaş sınırıdır. (18 yaş ve üzeri olmanız gereklidir.)
 4. Bankacılık ve ya senetle alış veriş işlemlerinde sicili bozuk olmamak gerekir.
 5. Kendiniz sigortalı bir işte çalışmıyorsanız. Fakat eşiniz sigortalı olarak çalışıyorsa eşinizin onayı ile maaş bordrosuna kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

PTT Kredi Başvurusunda Aranılan Belgeler

İlk önce PTT nin  en yakın şubesine başvuru yaparak kredi müracaat formunu doğru bir şekilde doldurun.

 • Sonrasında nüfus cüzdanı fotokopiniz ya da ehliyet, pasaport fotokopisi de olabilir.
 • Maaş bordrosu ya da onun yerine geçecek teminat belgeleri ( kira kontratı, tapu ipoteği, eş maaş bordrosu gibi)
 • İkametgah belgesi ve son 3 aya ait herhangi bir elektrik, su, doğal gaz faturası başvuru esnasında yanınızda bulunmalıdır. Bunun dışında istenilen evraklar kredi onayı sonrasında sizden istenilecek tir.


Postane ile Anlaşmalı Bankalar Hangileri?

Diğer bankalarda da olduğu gibi, postaneden de maaş almalısınız ki kredi imkanını değerlendire bilesiniz. Örneğin; Akbank tan maaş alan bir kimse için o bankadan kredi almak nasıl kolaysa PTT içinde geçerlidir. Çünkü kredi ödemeleri aksadığında en fazla el altında bulunan maaşınızdan kesinti yapabilirler. Postane ile ortaklaşa çalışan diğer bankalara baktığımızda başta Vakıf bank olmak üzere; ING bank, Odea bank, Finans bank ve Aktif bank kredi işlemlerinde destek sağlamaktadır.

Ev Hanımları Nasıl Kredi Alabilirler

Ev Hanımları Nasıl Kredi Alabilirler

Ev Hanımları Nasıl Kredi Alabilirler?

Bankaların müşteri kazanma politikalarından sonra gelir belgesi olmayan kimselere bile kredi verilmeye başlandı. Bu kafileye son olarak Postane de katılarak ev hanımları da olmak üzere öğrencilere de kredi desteği verilmektedir. Üstelik kefilsiz, masrafsız verilen finansman fırsatına rağbette oldukça fazladır. İster ani ödemeleri karşılamak için isterse yeni bir iş yeri açmak için olsun. Kredi notunuz düşük değil ise kolaylıkla olumlu yanıt alacağınızı düşünüyoruz. Her zaman yapmış olduğunuz uyarıya bir kez daha değinmek gerekirse; Başvuru öncesi aylık elinize gelen gelir tutarı ile bir ödeme planı hazırlamalısınız. Örneğin; 750 lira dul maaşı alan bir ev hanımı aylık bin liralık ödemelerle kredi aldığı taktirde, sonuç hüsran olacaktır. Çünkü kredi başvurusu yapan bir kimse aylık gelirinden bir ay boyunca yaptığı harcamaları düşerek kalan para ile ödeme çizelgesi hazırlamalıdır. Aksi olduğunda hem siz ödemekte zorluk yaşarsınız. Hem de banka ödeme yapamadığınız anda yasal işlem başlatmak durumunda kalır. Yeni açılacak bir işletme için kredin alınacaksa ilk önce KOSGEB in ve devletin vermiş olduğu teşvikler araştırılmalı onlara başvuru yapılmalıdır. Eğer bu kurumların koşulları size uymuyorsa diğer bankalara başvurulur. Açılacak işletmenin geliri en az oranda hesaplanıp ona göre kredi taksitlendirme yapılmalıdır.

 Bir önceki yazımız olan Almanya' da İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Postaneden Ev Hanımlarına Özel Kredi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Mehtap dedi ki:

  Okadr bankaya bas vurdum kredi icin nede vermiyorsunuz ev hnimiyim

Sayfa başına git
Don`t copy text!