Şekerbank ticari esnaf kredisi başvuru şartları nedir?

Şekerbank ticari esnaf kredisi başvuru şartları nedir?
21 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 143 kez okundu.


Esnaflarımız hakkında gündeme gelen birçok habere bugüne dek hep yer verdik. Ancak bankalarla ilişkilerini incelediğimizde 2019 yılı ticaret yapan kesimimiz için bir hayli zor geçeceğe benziyor. Yüksek faiz oranları ve ithal ürünlerin zamlı olarak gelmesi esnafla vatandaşı karşı karşıya bıraktı. Birçok çözüm yolu sunan ekonomistler de bu durum karşısında pekte parlak düşünce içerisinde değiller. Ancak araştırmalarımız sonucunda bizler vatandaşlarımıza fikir amaçlı kredi hesaplamaları yaptık. Uygun faiz oranlı olarak en cazip seçenekleri bulduk. Şekerbank ticari esnaf kredisi 80 bin başvuru şartları nedir başlığı altında  size güzel bir yazı hazırladık. Öyleyse gelin tüm detaylara gelin birlikte bakalım.

Şekerbank esnaf kredisi nasıl alınır?

Şekerbank esnaf kredisi nasıl alınır

Şekerbank esnaf kredisi nasıl alınır

Bazı esnaflarımız ellerinde ki sermaye eridiğinden toptan mal getirebilmek için nakite ihtiyaç duyarlar. Farklı para tuzaklarına düşmemek amaçlı en güvenilir yol tabi ki bankalardır. Fakat artan faiz oranlarıyla çok çok maliyetli bir seçenek olan kredi işlemleri için Şekerbank esnaflarımıza bir fırsat sundu. Buna göre esnaf ve Kobilere yönelik esnafım kredisi çoğu vatandaşımıza nefes aldıracağa benziyor. Esnaf kredisine müracaat edebilmek için ticari sicil hayatında olumsuzluk taşımaması gereklidir. Bu ne demektir? yani kırmızı kalem yememiş olmak, icra soruşturmasına tabii tutulmamış olmak gereklidir. Seçimler dolayısıyla düşmeye başlayan faiz oranlarını da göz önüne alarak şuan acil ihtiyaçlarınızı karşılamak için esnafım kredisi oldukça caziptir.  Esnaflar odasına kaydı fotokopiniz ve kimlik belgeniz ile en yakın Şekerbank şubesine başvurunuzu yaparak kredi işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Kredi notunuzun geçerliliği de çok önemli bir faktördür belirtmeden geçmeyelim.

Şekerbank esnafım kredisi hakkında

Şekerbank esnafım kredisi hakkında

Şekerbank esnafım kredisi hakkında

Büyük şirketlerinde kullanmış olduğu bu kredi olanağı limiti 250 bine kadardır. Sürekli değişkenlik gösteren banka faiz oranı şuan ihtiyaç kredileri için %2. 74 civarı seyretmektedir. Ticari kredi diğer kredilere bakarak daha fazla ihtiyaca yönelik olduğundan başvuru yapan kişinin teminatının da sağlam olması gereklidir. Zaten bu sebeptendir ki firmanın asıl sahibi olması aranan şartlar arasında. Şirket sahibi olmayan kimseler esnafım kredisine başvuru yapamazlar. Vade seçeneği de maksimum 60 aya kadardır. Ayrıca ticari bir kredi olması sebebiyle aylık 3, 6, 12 aylık taksitlendirmeler yapabiliyorsunuz. Bu imkan da  örneğin; yaz aylarında satışı güzel olup kışın ticareti olmayan esnafımız için bulunmayan bir fırsattır. Her ay değilde aralıklı ödemeler yapmak sizi biraz daha rahatlatabilir. Bir diğer güzel seçenek de kredi başladığında erteleme imkanına sahip olmanızdır. 4 Ay kredinizi erteleyerek 4. cü ayın sonunda ödemelerinizi yapmaya başlayabilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden hemen başvuru yapmak için buraya tıklayınız.Başvuru esnasında istenilen belgeler nelerdir?

Başvuru esnasında istenilen belgeler nelerdir

Başvuru esnasında istenilen belgeler nelerdir

Hemen her bankanın müşterisinden istediği koşullar ve belgeler benzerdir. Gerekli olan ilk koşul temiz bir banka sicilidir. Sonrasında başvuru yaparken eksiksiz evrak teslim etmek kredinizin kolay çıkmasını sağlayacaktır. Bu evraklar;

  • Esnaf olduğunuzu belirten esnaf sicil tasdiknamesi,
  • Bağlı olduğunuz esnaf odalarına kayıtlı olduğunuza dair belge,
  • Kimlik belgeniz veya ehliyet fotokopiniz,
  • Ne tür bir işletmeye sahipse ona ait vergi levhası ve işletmenin üzerinde ipotek olmadığına dair temiz kağıdı,
  • Şirket birkaç ortak üzerine ise tek tek kimlik fotokopileri ve gelir belgeleri
  • Teminat için banka kefil istiyor ise kefilin de yukarıda belirttiğimiz belgeleri müracaat esnasında banka görevlilerine vermesi gerekir. Eğer tüm koşulları sağlıyorsanız (kredi kartı borcu, icra takibi gibi sorunlarınız yoksa) krediniz en geç bir hafta içerisinde olumlu sonuçlanacaktır.

Esnaf kredisi alabilmek için kredi notumu nasıl yükseltirim?

Günümüzde faturamızın üzerine telefon alabilmemiz için bile kredi notumuz sorgulanmaktadır. Bu uygulamada ki amaç müşterinin ertelenen borcu var mı? ödemeleri düzenli sağlıyor mu bunu önceden keşfederek problemli müşterilerle kısacası uğraşmak istemiyorlar. Kredi notu düşük olup acil puanımı yükseltmeye ihtiyacım var diyorsanız bahsedeceğimiz tüyolarla kısa zamanda notunuzu yükseltebilirsiniz. İlk adımınız faturalarınızı günü gününe ödemeniz halinde her fatura artı 1 puandır sizin için. Sonrasında almış olduğunuz elektronik eşyalarınızın taksitlerini zamanında ödemelisiniz. Ve puanınızı etkileyen en önemli detay kredi kartları fatura kesim tarihinden önce borcunuzu yatırmanız halinde bir sene içerisinde puanınızı çok çabuk yükseltme şansına sahipsiniz. Ana borcu yatıramıyor sanız bile en azından aylık asgarisini yatırmaya özen gösterin. Bu şekilde bankalardan kredi notu işlemleriniz olumlu sonuçlanacak ve istediğiniz düzeyde kredi talep edebileceksiniz.Bir önceki yazımız olan Faturalı hat kullanıcılarına 5 dakikada anında 6 bin TL kredi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Don`t copy text!