Tarla kredisi nasıl alınır banka faiz oranları ne kadardır ?

Tarla kredisi nasıl alınır banka faiz oranları ne kadardır ?
20 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 12.095 kez okundu.


Üretici çiftçilerimizin ekmek teknesidir tarlalar. Bütün bir yıl eker ve hasat zamanı emeklerinin karşılıklarını ekili olan bu arazilerinden elde ederler. İşini büyütmek isteyen çiftçilerimize bu kapsamda bir çok banka tarla kredisi vermektedir. Çiftçimizin her alanda yanında olan başta Ziraat bankası bu alanda da öncü bankalarımızdan dır. Bunun yanı sıra yine bir kamu bakası olan Halkbank ve son günlerde emekli maaşlarını finanse eden Denizbank da arazi alım kredisi olanağını düşük faiz oranları ile sizlere sunmaktadır. Şekerbank dahil tüm bu saydığımız bankalara ait tarla kredisi nasıl alınır, hesaplama cetveli ve faiz oranları başvuru koşulları ile sitemizde yer almaktadır.

Tarla kredisi nasıl alınır banka faiz oranları ne kadardır

Çiftçilerimize arazi alım imkanı sunan kredinin adı tarla kredisi olarak geçmektedir. Bankaların hepsi bu olanağı değişik faiz oranları ve geri ödeme vadeleri ile çiftçilerimize sunmaktadır. Kimi bankalar 60 ay vade imkanı sağlar iken kimi bankalar ise alınacak olan arazi için 120 aya kadar ipotekli bir şekilde alınacak olan tarla için kredi olanağı sağlamaktadır. Her ne kadarda faiz oranları ve vadeler bankalara göre değişiklik gösterse de bankaların arazi alımları için başvuruda bulunacak vatandaşlardan istedikleri şartların hepsi aynıdır. İlk olarak hisseli yada tek parça şekilde alacağınız tarlalar için bankaların istedikleri şartlara bir değinelim, daha sonra başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağını ve faiz oranları ile devam ederiz.

Tarla kredisi başvuru şartları nedir ?

Herhangi bir meradan ekim amaçlı yada yatırım amaçlı olarak tarla almak için bankalardan finansman desteği sağlayabilirsiniz. İhtiyaç kredisine oran ile daha uzun vadeli bir imkanları size bankaların tümü sağlamaktadır. Tabi başvuru şartlarına uygun iseniz.. Gelelim bankaların şimdi sizden arayacağı şartlar ve gerek duydukları evraklar.

 1. Mutlaka alınacak olan araziye ait bir tapu belgesi olması gerekmektedir.
 2. Başvuruda bulunan çiftçinin KKB kredi notu değeri riskli gurup da olmaması önem arz etmektedir.
 3. Çiftçiye özel düşük faiz oranlarından istifade edecek iseniz mutlak suret ile ÇKS belgenizin olaması gerekmektedir.
 4. Satın alınacak olan tarla bilir kişi tarafından ( ekspertiz raporu ) keşif yapılmalı, değer biçilmelidir.
 5. Başvuru yapacak olan çiftçimize ait nüfus cüzdanı gerekmektedir.
 6. Alınacak olan tarla üzerinde herhangi bir hissedar bulunmaması, bulunsa dahil hisselerini devir etmesi gerekmektedir. ( Arzu edenler hisse alımları içinde bankalardan ayrıca kredi talebinde bulunabilirler. )


tüm bunlar tarladan ve başvuru yapan şahıslardan aranan belge ve şartlardır. Gelelim şimdi tarla kredisi nasıl alınır banka faiz oranları ne kadardır ? sorusunun yanıtını bulmaya..

Tarla kredisi nasıl alınır banka faiz oranları ne kadardır

Tarla kredisi nasıl alınır banka faiz oranları ne kadardır

Bankalardan tarla kredisi nasıl alınır ? faiz oranları nedir ?

Başta Ziraat bankası olmak üzere bir çok finansman kaynakları alınacak olan araziler için yukarıdaki şartların sağlanması durumda düşük faiz oranları ile çiftçimize kredi imkanı sağlamaktadır. Bu bahsi geçen bankaların isimleri ve size sağlamış oldukları kredi vade imkanları aşağıda yer almaktadır.

 1. TEB bankası, 60 aya kadar vade ve geri ödemelerde isteyen 3 ayda arzu edene ise senede bir veya iki geri ödeme imkanı sunmaktadır.
 2. Akbank, 60 ay eşit ödemeli yada hasat zamanı geri ödemeli olarak tarla kredisi vermektedir.
 3. T.C. Ziraat bankası 5 yıl vadeli ve ayda yada 3 ayda bir veya hasatta ödeme imkanı ile %1.11 faiz oranları ile arazi kredisi vermektedir. 50.000 TL kredinin 60 ay vadede aylık ödeme rakamı 1,215 TL dir.
 4. En uzun vadeler ile yine rekoru elinden bırakmayan QNB Finans bank tarla alacak çiftçilere tam 120 ay yani 10 yıl vadeli olarak finansman sağlamaktadır.
 5. Şekerbank diğer bankalar gibi 60 ay vadeli ve %1,10 ile %1,23 arasından bu imkanları sunmaktadır.

Tüm bankalar için talep edilen şartların geneli sitemizde yer verdiklerimiz ile aynıdır.Bir önceki yazımız olan Sigortasız kefilsiz çalışmayana kredi veren bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Tarla kredisi nasıl alınır banka faiz oranları ne kadardır ? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Celal BALIK dedi ki:

  Tarla yumurta tavukçuluğu yapmak istiyorum. tarla kredisi almak istiyorum. Ne yapmalıyım.

Sayfa başına git
Don`t copy text!