Yapıkredi ipotekli ihtiyaç kredisi 1 dakikada cebinizdeMüşterilerine uygun faizli ipotekli ihtiyaç kredisi fırsatı sunan bankalar arasında olan Yapı Kredi, size ait konutu ipotek kabul ederek ipotekli bireysel finansman kredisi vermektedir. Başvurunuzu 1 dakika da yapabileceğiniz seyahat, tadilat, alışveriş ya da başka planlarınızı gerçekleştirebileceğiniz bu kredinin faiz oranları, maksimum vade sayısı, gerekli belgeler ve başvuru kanalları hakkında yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Yapı kredi İpotekli İhtiyaç Kredisi

Yapı kredi İpotekli İhtiyaç Kredisi

Bir çok bankada ev, iş yeri, arsa hatta araç ipotekli krediler mevcuttur. Bu krediler kişilerin kendilerine ait ya da 3. bir kişiye ait mal varlığını bankaya teminat sunarak finansman alma türüdür. Zaman zaman acil ihtiyaçlarımız için başvurduğumuz kredilerin faiz oranları yükselse de, erteleyemeyeceğimiz acil durumlar da çözüm yine bankalardadır. Yapı kredi bankasından ipotekli kredi seçeneğini tercih ederek ihtiyaç kredilerinden daha düşük faizli kredi kullanabilirsiniz. Kendinize ait evi bankaya rehin göstererek, evin değerine göre yüksek miktarlarda kredi talep edebilirsiniz. Banka kredi talebinizi onaylarken; devam eden kredi ödemeniz, gecikmiş borcunuz, evin üstünde herhangi bir rehin var mı bunlara dikkat edecektir. Ortalama bir kredi notunuz ve geçmiş bankacılık hareketlerinizde bir sorun olmazsa krediniz kısa zamanda onaylanacaktır. Kredi miktarını da evinizin değerine göre belirlemeniz gerekmektedir. İpotekli Bireysel finansman kredisinde;

  • İpotek göstereceğiniz evin banka ekspertizi tarafından belirlenen değerinin %50 si kadar kredi talep edebilirsiniz.
  • Banka ipotekli bireysel finansman kredisine maksimum 48 ay vade uygulamaktadır.
  • İpotekli kredinize yapılacak 48 aylık vadede güncel faiz oranı 2,19 olarak görünmektedir.

Yapı Kredi İpotekli Kredi Başvuru

Yapı Kredi İpotekli Kredi Başvuru

Bankaya ipotekli kredi başvurusu yapmak için şahsen bir şubesine gitmeniz gerekmektedir. Online bankacılık ya da diğer başvuru yolları ipotekli kredi için geçerli olmamaktadır. Kredi çekmek için 18 yaşını doldurmuş herkes başvuru yapabilmektedir. Aylık hane geliri bazı bankalar için önem taşımaktadır. Bazı bankalar ise sadece evin değerine bakar ve ona göre kredi çıkarmaktadır. Genelde çoğu bankanın istediği ve bu bankanın da talep ettiği yanınızda bulundurmanız gereken belgelere baktığımızda;  • Nüfus cüzdanınız ve fotokopisi
  • İpotek gösterilecek gayrimenkulün tapusu
  • Ücretli çalışanların son ay maaş bordrosu fotokopisi
  • Serbest meslek için vergi levhası ve fotokopisi
  • Emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi yani gelir belgeleri talep edilmektedir.
  • İpotek gösterilecek ev haricinde varsa tapu fotokopileri, kira kontratı ve diğer gelir belgeleri
  • Adres teyidi için son 3 aya ait üzerinize olan elektrik, doğalgaz, internet v.s faturası fotokopisi istenmektedir.

Yapı Kredi İpotekli Kredi Hesaplama 2019

Yapı Kredi İpotekli Kredi Hesaplama 2019

Evinizi ipotek göstererek kredi almak istediğinizde, rehin alınan ev kredi bitene kadar satılamamaktadır. Banka size vereceği kredi için evi rehin almakta ve kredi ödemelerinde sorun olduğunda eve el koyma hakkı bulunmaktadır. Ekspertiz değeri 250 bin lira olan bir ev için 125 bin lira kredinizi bu bankadan alabilirsiniz. Tabi ki bankaya kredi talebinde bulunurken, bankanın sizin hakkınızda ayrıntılı araştırma yapacağını unutmayınız. Yüksek miktarlardaki kredi talebinize ev ipoteğine ek belgelerde banka tarafından istenebilmektedir. Bu tür kredilerde sizin banka ile olan ilişkinize göre şartlar ve miktar değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; daha önceki banka borçlarını aksatmış ve ödemelerde sorunlu bir müşteriye kredi çıkma olasılığı düşüktür yada kredi verilirken kefil yada ek bir teminat istenebilmektedir. Ancak düzenli bir geliri olan, emekli ya da önceki işlemleri düzenli olan müşteriye her zaman kredi kolaylığı sağlanmaktadır. Bankadan ipotekli kredi talep ettiğinizde kredinize ek masraflarda olmaktadır. Bütün bankalarda olduğu gibi, kredinizin binde beşi kadar kredi tahsis ücreti Yapı Kredi bankası tarafından alınacaktır. Bankanın görevlendireceği evinizi değerini belirleyecek ekspertiz için 750TL alınacak buda konutun konumu, büyüklüğü ve vasfına göre 2000 TL ya kadar değişkenlik gösterecektir. Evinize konulacak ipoteğinde tahsis ücreti olarak sizden 185 TL talep edilecektir. Yine konuta kredi vadesi süresince DASK yapılacaktır, size de hayat sigortası bankanın şartları arasında. Banka kredinizi erken kapatmanız durumunda erken ödeme tazminatı almaktadır. Eğer ki ödeyeceğiniz tutar yani kalan borcunuz 36 ayı geçmiyorsa %1, 36 aydan fazla ise %2 si eklinde tahsil edilecektir. Yapı kredi bankası hesaplama aracını kullanarak seçtiğiniz vadeye göre aylık taksit miktarınızı öğrenebilirsiniz.

Çeşitli bankalara ait güncel faiz oranları ise aşağıdaki gibidir.

BANKALARİHTİYAÇ KREDİSİKONUT KREDİSİARAÇ KREDİSİKOBİ & ESNAFEMEKLİ KREDİSİ
ING% 1.89% 1,65%2,49%1,80-
BURGANBANK% 1.89% 2,152,32%--
CEPTETEB% 1.99% 1,61%2,651.85-
QNB Finansbank% 1.99% 1,88%2,39--
İş Bankası% 2.20% 1,72%2,20%2,45-
Akbank% 2.28% 1,75%2,09%2,95-
Vakıfbank% 1.69% 1,49%2,79%1,64% 1.59
ICBC% 1.74% 1,62%1,64-
Ziraat Bankası% 1.53% 1,28%1,74%1.85% 1,69
Halkbank% 1.85% 1,49%1,76%0,33% 1.65
Denizbank% 2.95% 2,49%2,75% 1.78% 2.75
Garanti Bankası% 2.25% 1,69%2,05%2,13
Şekerbank% 2.47% 1,87%2,29-

 

 Bir önceki yazımız olan Emekliye ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Don`t copy text!