Ziraat bankası çiftçi kredisi nasıl alınır

Ziraat bankası çiftçi kredisi nasıl alınır
4 Mart 2017 tarihinde eklendi, 849 kez okundu.


Ziraat bankası çiftçi kredisi nasıl alınır

Ziraat Bankası çiftçilik ve hayvancılık yapanlar için her zaman kredi olanakları sağlamaktadır. İşletme sahibi olanlar için gerekli ekipman alımı, hayvan alımı ya da işletme kurmak isteyenlere destek sağlanmaktadır. 2017 yılında da çiftçilere destek verecek olan Ziraat Bankası çiftçi kredisi nasıl alınır , çiftçi kredisi için gerekli belgeler, şartlar  nelerdir? Sorularınızın cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Çiftçilik yapan ve ihtiyaçları doğrultusunda krediye ihtiyacı olanlara İşletme kredilerinden, destek kredilerine kadar Ziraat Bankası düşük faiz oranlarıyla kredi olanakları sağlıyor. Ziraat Bankası çiftçi kredi ürünleri, işletme giderlerinin yanı sıra çiftçilerin finansal ihtiyaçlarına da cevap vermektedir. Tarım giderleri dışında diğer ihtiyaçlarının karşılanmasında da çiftçilere özel kredi olanakları sağlanarak esnek ödeme, uzun vade ve hasat zamanı ödeme kolaylığı sağlanıyor.

Ziraat bankası çiftçi kredisi için şartlar nelerdir?

Diğer kredi paketlerinde olduğu gibi çiftçi kredisi için de bazı şartlar aranmaktadır. Koşulları tek tek sıralamak gerekirse;

En önemli kriter ise çiftçilik belgenizdir. Çiftçi kredisinden yararlanmak isteyen birinin ÇSK belgesi olması gerekiyor. ÇSK belgesi bulundukları bölgenin tarım müdürlüklerinden alınmaktadır.

Kredinizi çekmek için teminat ve kefil göstermeniz gerekebilir!. İşletmeniz için gerekli hayvan ya da ekipman alımı için teminat göstermeniz gerekiyor. Ziraat Bankasından tarım ve hayvancılık kredisi başvurusu yapacak olan çiftçiler, kredi miktarınıza göre teminat göstermeniz talep edilir. Ne gibi teminat istenebilir? Üzerinize kayırlı ev, tarla ya da işletme var ise teminat gösterebilirsiniz. Teminat gösterilmediği durumda ise kefil istenecektir..

Diğer bir koşul ise kredi notunuz olacaktır. Banka ile daha önce kredi kulanmış iseniz kredi ödemeleriniz incelenecektir. Kredi geçmişiniz iyi durumda değil ise kredi kullanma ihtimaliniz olmayabilir!

Bu şartlar doğrultusunda krediniz için; kefil ya da teminatınız varsa, gerekli belgeleriniz mevcutsa ve kredi geçmişiniz de iyi durumda ise çiftçi kredisi olanaklarından yararlanabilir, çiftçi kredi nasıl alınır sorusuna yanıt bulmuş olabilirsiniz..

Kredi başvurusu için gerekli olan evraklar ise şöyledir;

  • Kimlik belgesi,
  • Çiftçi olduğunu belgeleyen ÇKS belgesi,
  • Tarımsal alanda işletmeye ait tapu ya da kira kontratı,
  • Krediye karşılık gösterilmek istenilen teminat belgeleri,
  • Gelir belgesi (işletmelerin son üç aya ait gelir belgesi).


Ziraat bankası çiftçi kredileri nelerdir?

Yeni bir işletme kurmak isteyen çiftçilerimizin hayvan alımı, bağ bahçe yapımı, kümes sera kurumu gibi giderler için sunulan ‘işletme edindirme kredileri’ nde en uygun vade olanakları sağlanıyor.

Arazi alımı yaparak ve üretim yapmak isteyen çiftçilerimiz ‘arazi alım kredileri’ nden yararlanabilir.

Hasat zamanında nakit sıkıntılar çekmenize gerek yok! ‘Hasat ve pazarlama kredileri’ ile hasat ve pazarlama zamanındaki sıkıntılarınıza çözüm Ziraat bankası’ nda!

Çiftçilik yapan ancak nakit sıkıntıda olan çiftçilerimiz, ihtiyaçlarını ‘üretim destek kredisi’ ile karşılayabilirler.

Finansal ihtiyaçlarınızı uzun vade ve esnek ödemeler ile ödeyebilmek için ‘taksitli tarım destek kredisi’ nden yararlanabilirsiniz.

Çiftçilik yapıyorsanız; hayvan alımı, makine, tarımsal ürünlerinizin nakliyesi için araca ihtiyacınız var demektir.. ‘Nakliye aracı kredileri’ ile gerekli taşıtlarınızın alımında kullanabilirsiniz.

Ürünlerinizi TMO’ ya satıyorsanız; ihtiyaçlarınızı ‘TMO Makbuz senedi karşılığı krediler’ ile karşılayabilirsiniz.

Ürünlerinizi lisanslı depolara teslim ediyorsanız size özel ‘Elektronik ürün senedi karşılığı kredi’ paketinden yararlanabilirsiniz.

Ürünlerini lisanslı depolamak adına yatırım yapmak isteyenler ‘lisanslı depoculuk yatırım kredisi’ nden yararlanabilir.

Devlet desteği verilen hibe ile işletme kurmak ve çiftçilik yapmak isteyen genç girimciler ‘ genç çiftçi kredisi’ n den yararlanarak, kendilerine işletme kurabilirler.

İnsan, hayvan sağlığına ve çevreye duyarlı olarak iyi tarım yapmak isteyenler için ‘iyi tarım uygulamaları kredisi’ verilmektedir.

Organik tarım ve organik ürün yetiştiriciliği yapmakta olan çiftçilerimize ‘organik tarım kredileri’ verilmektedir.

IPARD( Avrupa Öncesi Yardım Aracı/ Kırsal Kalkınma Bileşeni) programına katılmak adına yatırım yapmak isteyen çiftçilerimizi ’IPARD programı kapsamında kullandırılacak kredi’ olanaklarından yararlanabilirler.

Borçları olan çiftçilerimize yapılandırma olanağı tanınmaktadır. Borçlarını yapılandırmak isteyen çiftçiler ‘yapılandırma kredileri’ ile uygun faiz oranlarından yararlanarak, borçlarını 5 yıla kadar taksitlendirebilirler.Bir önceki yazımız olan İŞKUR ‘ dan eski hükümlülere hibe iş kurma kredisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ziraat bankası çiftçi kredisi nasıl alınır Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. mukadder güzel dedi ki:

    nakliye aracı kredisi

Sayfa başına git
Don`t copy text!