Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar ?

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar ?
26 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 808 kez okundu.


Daha önceleri senelik %4 aylık ise aylık ise 0.33 gibi rakamlar ile hayvancılık ile tarım alanında verilen Ziraat bankası kredileri 2019 senesinde RESMİ GAZETE ile yeniden şekillendi. İşletmesini ilk defa kuracak olan ile var olan işletmesini büyütecek çiftçiler için bu yıl faizsiz %2 faizli gibi değişik oranlar ile verilecek olan banka faiz oranları detaylı olarak hesaplama işlemlerini sizler için yaptık.

Ziraat Bankası Faiz Oranları Yeniden Şekillendi!

Her yıl hayvancılık için daha önce yayımlanmış olan RESMİ GAZETE sektöre yatırım yapacak olan çiftçilerimiz için faiz desteklemeleri bildirilmektedir. Tarım Kredi Kooperatifleri ile Ziraat Bankasına verilen bu görevlendirmelerde daha önceki senelerde Ziraat bankasından çiftçilerimizin alacakları TARIMSAL ve HAYVANSAL kredi faiz oranları sabit senelik %4 oranındaydı. 2019 senesinde yayımlanan resmi gazete ile bu oran tamamen değişerek çiftçilerimizin kesinlik ile lehine olarak yeniden düzenlendi. İŞLETME ve YATIRIM konuları da göz önüne alınarak yeniden düzenlenen Ziraat bankasına ait hayvan kredisi faiz oranları şu şekildedir.

Faizsiz Hayvansal Krediler Ziraat Bankasında

Çiftçimiz şayet daha önce belirttiğimiz gibi Ziraat bankası hayvan kredisi şartları için uygun pozisyonda ise gerçekten çok ciddi faiz indirimlerini devletimizin teşviki sayesinde alabilmektedir. 2019 yılı için yeniden düzenlenen Ziraat bankası hayvan kredisi faiz oranları İŞLETME ve YATIRIM konuları da göz önüne alınarak FAİZSİZ kredi imkanları ile donatılmıştır. Özellik ile 100.000 TL kadar bir çok konu başlığı için hiç faizsiz kredi imkanını hayvancılık ile tarım alanında sağlayan bankanın yıllık maliyet oranları buradaki gibidir. 20198 için ise belirlenen faiz oranları ise %8 olarak belirlenmiştir. Yalnız bu oran devletimizin vermiş olduğu faiz desteği ile aşağıda sizinde göreceğiniz gibi bir çok alan için %2 seviyelerine kadar düşmektedir.

Etçi, Sütçü Olarak Kombine Sığır Yetiştiriciliğine 12.500.000 TL Kredi

Ziraat bankasının en üst rakamlar ile desteklediği konu başlığı Et yada Süt üzerine kombine sığır besiciliği alanıdır. 12 milyon 500 bin TL kadar kredi imkanı sağlayan banka en iyi faiz desteklerini de hiç kuşkusuz bu alana vermektedir. 2019 senesi için çiftçimizin pozisyonu ve kullanacağı kredi rakamına göre devletimizin vermiş olduğu faiz desteği şu şekilde hesaplanmaktadır. • 750 bin TL kadar işletme kurmak isteyenler FAİZSİZ, var olan hayvanlarını çoğaltacaklar için %50 faiz desteği ile yıllık %4 kredi faiz oranı uygulanır.
  • 750.001 den başlayıp tam 5.000.000 TL kadar ilk defa işletme kuracaklar için %75 buda yıllık %2 faiz ödenecek anlamına gelirken, var olan işletmesini büyütenlere %50 yani yıllık %4 faiz oranları ile kredi verilir.
  • 5 minyon 1 TL den en üst rakam olan 12.500.000 TL kadar YATIRIM yapacaklar için %50 ( 12 aylık %4 ) var olan hayvanlarını çoğaltacaklar ise %25 ( senelik %6 )  faiz desteği verilmektedir.
  • Damızlık düve alarak besicilik yapacaklara 7.500.00 kadar faizsiz, halen düve besiciliği yapana ise yıllık %2 faizli kredi verilmektedir.
  • Büyükbaş hayvan besicilik için 12 ay vadeli hayvansal kredi kullanacak çiftçilerimize 5.000.000 TL limite kadar %4 yıllık faiz uygulanır.
Ziraat Bankası Hayvancılık Faiz Oranları

Ziraat Bankası Hayvancılık Faiz Oranları

Ziraat’den Küçükbaş, Kanatlı Sektörüne 7.500.000 TL Kredi

Küçükbaş ve kanatlı sektöründe de 2019 yılı kredi maliyet ve faiz oranların ciddi değişikler olmuştur. Yine büyükbaş hayvancılıkta olduğu gibi bu 2 sektörde de faizsiz krediler mevcuttur.

 1. Koç, koyun, keçi gibi hayvan alarak çiftçiliğe başlayacak vatandaşlarımıza 5.000.000 TL kadar faizsiz kredi verilirken, sektörde bulunan çiftçimize yıllık %2 faiz uygulanır.
 2. Arıcılık da her iki pozisyonda bulunan çiftçimize 1.500.000 TL kadar senelik %4 faiz uygulanmaktadır.
 3. Tavuk alarak DAMIZLIK yapacak olan çiftçilerimize 7.500.000 TL 0 faizli kredi verilmektedir.
 4. Kanatlı sektöründe yumurta üretimi için ise 3.000.000 TL kadar senelik %4 faiz uygulanmaktadır.
 5. Alabalık, kapanlı deniz balıkçılı gibi su ürünleri için 5.000.000 TL kadar yeni başlayanlar için faizsiz kredi verilirken, sektörde bulunan çiftçilerimize %50 faiz desteği ile senelik %4 faiz oranı uygulanmaktadır.

2019 yılına ait RESMİ GAZETEDE yer alan diğer konulardaki kredi FAİZ oranlarını İNCELEMEK isterseniz diye siz çiftçilerimiz için yer verdik.Bir önceki yazımız olan 5 Sene 2 Yıl Geri Ödemesiz Ziraat Bankası Hayvan kredisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Don`t copy text!